Przejdź do stopki

Alertownik

Treść

Mieszkańcy mają głos …. i pomogą urzędnikom polepszać jakość życia w gminie

Alertownik - to nowoczesna i co najważniejsze darmowa aplikcja, dzięki której mieszkańcy będą mogli - łatwo i szybko - zgłaszać urzędowi pomysły na wydarzenia, inwestycje oraz najbardziej palące problemy w ich bezpośrednim otoczeniu, np. uszkodzenia nawierzchni, awarie czy dzikie wysypiska.

Jak działa aplikacja? Z jednej strony pomaga mieszkańcom kilkoma kliknięciami zgłosić dzikie wysypisko czy niedziałającą latarnię.
Z drugiej strony - dla instytucji lokalnych - stanowi doskonałe źródło informacji o tym, co w mieście czy w gminie wymaga szybkiej reakcji, czego oczekują mieszkańcy. Obywatele, którym na sercu leży dobro lokalnych społeczności, mogą dzięki Alertownikowi zgłaszać własne pomysły, budować wokół nich społeczność czy po prostu obserwować co dzieje się w ich bezpośredniej okolicy. Mieszkańcy w końcu mogą poczuć, że mają wpływ na przestrzeń, która ich otacza, a to tylko kilka z funkcji Alertownika.

Oprócz funkcji wysyłania zgłoszeń Alertownik oferuje także opcję odbierania ostrzeżeń oraz najważniejszych informacji z okolicy w wybranych miastach i gminach w Polsce. Mieszkańcy otrzymują krótkie powiadomienia tekstowe oznaczone kolorami dopasowanymi do kategorii informacji, które chcą otrzymywać. Wśród nich powiadomienia zawierające:
- ostrzeżenia – kolor czerwony (np. o awariach wodno-kanalizacyjnych, zagrożeniach pogodowych),
- informacje administracyjne – kolor niebieski (np. o konsultacjach społecznych, oświacie)
- informacje biznesowe – kolor zielony (np. o planowanych inwestycjach, nowych miejscach pracy, dotacjach dla przedsiębiorców)
- informacje rekreacyjne – kolor pomarańczowy (np. o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i sportowych).

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Gmina Krynica-Zdrój zdecydowała się wdrożyć nasze rozwiążanie. Dialog z mieszkańcami to podstawa. Cieszymy się, że możemy być częścią zmian, dzięki którym - mamy nadzieję - mieszkańcy gminy poczują, że mają wpływ na otoczenie, w którym żyją”- kontynuuje Tomasz Szudrzyński, opiekun Projektu.

Alertownik umożliwia szybkie dzielenie się odebranymi  powiadomieniami z bliskimi przez SMS lub e-mail oraz zapisywanie terminów wydarzeń jednym kliknięciem w kalendarzu w smartfonie i na tablecie.
Spróbuj już dziś!
Wystarczy zeskanować poniższy kod QR lub wpisać  w przeglądarce internetowej w smartfonie lub tablecie adres: https://alertownik.pl/pobierz-uzytkownicy