Przejdź do stopki

UCHWAŁA NR LXIV.494.2023 RADY MIEJSKIEJ W KRYNICY-ZDROJU z dnia 20 września 2023 r.

Treść

Na podstawie art. 5a ust. 2 i ust. 7 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 40) - Rada Miejska w Krynicy-Zdroju uchwala, co następuje:

§ 1. W Uchwale Nr LXI.478.2023 Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju z dnia 1 czerwca 2023 r. w sprawie Budżetu Obywatelskiego Krynicy-Zdroju na 2024 rok:
1.W § 11 ust. 2 otrzymuje brzmienie: „2. Wniosek danego osiedla uchwalają jego mieszkańcy stosując procedurę głosowania określoną w załączniku nr 3 do Uchwały.”
2.Dodaje się załącznik nr 3 „Procedura głosowania” w brzmieniu jak w załączniku do niniejszej uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Krynicy-Zdroju.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju

Irena Weber-Grelecka


Załącznik do uchwały Nr LXIV.494.2023
Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju
z dnia 20 września 2023 r.

 

Załącznik nr 3
do Uchwały Nr Uchwały Nr LXI.478.2023 Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju z dnia 1 czerwca 2023 r. w sprawie Budżetu Obywatelskiego Krynicy-Zdroju na 2024 rok

§ 1
1.Ustalenia listy projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego dokonują mieszkańcy poszczególnych osiedli w drodze głosowania na zebraniu konsultacyjnym, zwołanym dla mieszkańców każdego osiedla oddzielnie. Zebranie prowadzone będzie przez powołanego w tym celu przez Burmistrza przewodniczącego zebrania konsultacyjnego, którym może być w szczególności przewodniczący lub członek zarządu osiedla.
2.Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego jest bezpośrednie oraz powszechne.
3.Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy osiedli, na których przyjęto projekty do głosowania, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 18 rok życia, którzy w celu potwierdzenia swojego uprawnienia obowiązani są okazać przewodniczącemu zebrania ważny dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.
4.Głosowanie odbywa się w dniach głosowania i punktach głosowań, ustalonych dla każdego osiedla zarządzeniem Burmistrza wydanym co najmniej na 10 dni przed zaplanowanym dniem głosowania.

§ 2
W przypadku gdy dla danego osiedla zgłoszony został jeden projekt podlegający głosowaniu, głosowanie odbywa się na zarządzenie przewodniczącego poprzez podniesienie ręki za lub przeciw umieszczeniu projektu na liście projektów do realizacji. Ustalenie wyników głosowania polega na podaniu przez przewodniczącego stosunku głosów oddanych za i przeciw projektowi.

§ 3
1.W przypadku gdy dla danego osiedla zgłoszone zostały dwa lub więcej projektów podlegających głosowaniu, polega ono na wypełnieniu wręczonych uprawnionemu przez przewodniczącego zebrania karty do głosowania oraz postawienie znaku „X” we właściwym polu przy nazwie wybranego projektu oraz wrzucenie karty do urny przygotowanej przez przewodniczącego zebrania.
2.Kolejność projektów na karcie do głosowania ustalona będzie alfabetycznie.
3.Wzór karty do głosowania określa Burmistrz.
4.Każdy mieszkaniec danego osiedla może zagłosować wyłącznie raz na jeden projekt z listy projektów poddanych głosowaniu na jego osiedlu.
5.Poparcie na karcie do głosowania więcej niż jednego projektu skutkuje unieważnieniem głosu.

§ 4
W trakcie głosowania w punktach do głosowania zabronione jest prowadzenie jakiejkolwiek agitacji, działań promujących czy zniechęcających do oddania lub nie oddawania głosów na poszczególne projekty.

§ 5
Wyniki głosowania ustala przewodniczący zebrania, który w celu zliczenia głosów oddanych w sposób określony w § 3 ma prawo dobrać do pomocy do dwóch osób spośród obecnych na zebraniu. Ustalenie wyników polega na zsumowaniu wszystkich głosów oddanych na poszczególne projekty poddane pod głosowanie.

§ 6
1.Za wybrane do realizacji uznaje się projekty, które uzyskały więcej głosów „za” niż „przeciw” w głosowaniu przeprowadzonym w sposób określony w § 2 , a w przypadku głosowania przeprowadzonego w sposób określony w § 3 uznaje się projekty, które uzyskały najwięcej ważnych głosów, w kolejności największej bezwzględnej ilości ważnych głosów, aż do wyczerpania się puli środków przewidzianych dla danego osiedla.
2.Jeżeli więcej niż jeden projekt otrzyma tę samą liczbę głosów, o ich kolejności decyduje publiczne losowanie przeprowadzane przez powołany w tym celu zespół.
3.Jeżeli w wyniku głosowania dwa lub więcej wybranych projektów będą pozostawać ze sobą w sprzeczności lub wzajemnie się wykluczać (np. znajdą się w tej samej lokalizacji), zrealizowany zostanie ten projekt, który zdobył największe poparcie.
4.Jeżeli środki na wykonanie kolejnego zadania z listy będą niewystarczające, uwzględnione do realizacji będzie kolejne zadanie z listy, którego koszt nie spowoduje przekroczenia dostępnych środków.
5.Wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości najpóźniej w dniu następującym po dniu głosowania.


Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju

Irena Weber-Grelecka