Przejdź do stopki

Nowa, mobilna strona internetowa krynickiej biblioteki

Nowa, mobilna strona internetowa krynickiej biblioteki

Treść

Szybki dostęp do katalogu książek i osobistego konta czytelnika, możliwość obejrzenia wystaw w wersji wirtualnej, a przede wszystkim korzystania na wszystkich urządzeniach mobilnych, dzięki nowoczesnemu językowi programowania Angular JS.  - to tylko niektóre, ale najważniejsze zmiany, jakie zostały wprowadzone na nowej stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Krynicy-Zdroju – www.bibliotekakrynica.pl. Odsłona strony, to zdecydowane zmiany wizualne i funkcjonalne, a przede wszystkim ulepszona struktura oraz większa dostępność. Teraz użytkownicy, dzięki nowoczesnym skryptom łatwo znajdą informacje na temat oferty biblioteki: aktualnych i planowanych imprez (Aktualności i Kalendarz wydarzeń), stałych propozycji (Dyskusyjne Kluby Książki, Klubu Podróżnika, zajęć edukacyjnych dla dzieci: Sobota z Wyobraźnią, Kreatywne Czwartki czy Zaczytane Wtorki), ale też podstawowych danych biblioteki centralnej i jej filii (lokalizacja, dane teleadresowe). Czytelnicy mogą sprawdzić, jakie nowości książkowe zostały zakupione, ale także poprzez platformę Ibuk Libra uzyskać dostęp do dwóch tysięcy tytułów w wersji cyfrowej. 

Na stronie znalazło się także miejsce dla gazety lokalnej „Krynickie Zdroje”. Chcąc przeczytać archiwalne numery, trzeba kliknąć w link przekierowujący na stronę Sądeckiej Biblioteki Cyfrowej, gdzie są udostępnione.

Dla miłośników historii Krynicy nie lada gratką jest możliwość obejrzenia wszystkich wystaw biblioteki. Każda planszę można powiększyć, obejrzeć zdjęcia, przeczytać teksty. W zakładce multimedia umieszczono filmy (z imprez bibliotecznych) i prezentacje multimedialne. Znajdziemy tutaj prezentację na temat historii biblioteki oraz dawnych widoków Krynicy „ pt. „Krynickie sezony kąpielowe”.  Na stronie jest także wejście na forum poświęcone dawnej Krynicy, prowadzone przez nowo powstałe Stowarzyszenie Miłośników Krynicy. 

Ważnym elementem nowej strony jest także łatwa komunikacja i możliwość przechodzenia do różnych poziomów bez wracania do strony startowej. Strona została dostosowana dla osób słabowidzących – można powiększyć obraz, ale także oglądać ją w wersji kontrastowej. Oczywiście najważniejsza jest opinia użytkowników strony, sugestie i opinie czytelników, które można przez cały czas przekazywać na adres mailowy biblioteki, przez Facebooka lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agata Jarosz
Małgorzata Pomietło