Przejdź do stopki

Komunikat burmistrza dotyczący pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Komunikat burmistrza dotyczący pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Treść

Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc dla Uchodźców dotkniętych katastrofą humanitarną na Ukrainie. Pierwsi z nich zaczęli do nas napływać i z każdym dniem może ich być coraz więcej.

Fundacja „Braterstwo", Gmina Krynica-Zdrój, Krynicka Organizacja Turystyczna oraz ludzie dobrej woli włączyli się w koordynowanie działań w naszej Gminie. W ciągu kilku dni udało się zorganizować kilkaset miejsc noclegowych. Osoby do nas przyjeżdżające to przede wszystkim matki z dziećmi (mężczyźni nie mogą opuszczać terenu Ukrainy). Niejednokrotnie będą to rodziny bez żadnych bagaży. Musimy zadbać o ich najpilniejsze potrzeby tu na miejscu. Nie organizujemy na razie żadnych punktów zbiórek dlatego, że chcemy reagować na gorąco tylko wg aktualnych potrzeb. Będziemy o nich na bieżąco informować na facebooku i na stronie internetowej oraz podczas ogłoszeń w Kościołach.

Możecie Państwo wspomóc finansowo akcje pomocy na zakup najpilniejszych lekarstw dla miasta Chmielnik wpłacając na konto Fundacji Braterstwo na numer: 78 1020 3453 0000 8102 0215 0779 PKO BANK POLSKI, koniecznie z dopiskiem "Razem z Ukrainą". Możecie otworzyć swoje drzwi dla choćby jednej matki z dzieckiem i przez jakiś czas stworzyć im poczucie bezpieczeństwa. Proszę o zgłaszanie woli przyjęcia uchodźców do Pana Henryka Czarnego pod numerem 721 867 800 oraz Pana Władysława Krejczi 514 986 154.

Burmistrz Krynicy-Zdroju

Piotr Ryba.