Strona jest obecnie aktualizowana, nie wszystkie jej elementy mogą działać poprawnie - za możliwe utrudnienia przepraszamy

Przejdź do stopki

Narciarstwo telemarkowe

Narciarstwo telemarkowe

Treść

Lekka i bardzo płynna jazda techniką telemarku dostarcza nowych doznań nawet wytrawnym narciarzom. Ta najstarsza technika zjazdowa przechodzi aktualnie swoje wielkie odrodzenie i staje się coraz popularniejsza. Jeśli mamy dość zatłoczonych stoków i chcemy spróbować czegoś nowego, telemark jest dla nas idealnym wyborem.

Warsztaty telemarkowe

Zachęcamy do rozpoczęcia nauki z instruktorem, co znacząco skróci trening oraz wyeliminuje prawdopodobieństwo wyuczenia się złych nawyków. Metodyczne uczenie od podstaw jest w przypadku tej techniki niezwykle istotne. Doświadczenie narciarskie bardzo się przydaje, jednak nawet narciarze z dużym stażem mogą poczuć się początkowo jak amatorzy.

Trening zaczyna się klasycznie, od zapoznania się ze sprzętem. Ćwiczy się równowagę, równomierne obciążenie nart, poprawne ułożenie ciała. Potem przechodzi się do pierwszych tele-skrętów, ćwiczeń poprawiających technikę oraz pewność jazdy. W ramach treningu omawia się  najczęstsze błędy oraz daje wskazówki na przyszłość. Ostatnim etapem, przy dogodnych warunkach, jest zjazd w głębokim śniegu.

Sprzęt:
Wiązanie telemarkowe ma połączenie z butem tylko w palcach - pięta pozostaje nieprzypięta, dlatego potoczną nazwą tego stylu jest narciarstwo z wolną piętą. Charakterystyczną cechą narciarstwa telemarkowego jest jazda z przyklękiem, którą opisuje się jako lekką, płynną i niezwykle przyjemną.

Narciarstwo telemarkowe, które umożliwia jazdę w głębokim śniegu, pozwala nam na odkrywanie nowych tras i terenów, z dala od zatłoczonych stoków. Możemy spędzić relaksujący czas na świeżym powietrzu w wyjątkowy sposób, sami lub ze znajomymi.

Telemark w Stanach Zjednoczonych wg badań SIA (Snowsports Industries America) w ostatnich pięciu latach odnotował stu procentowy wzrost liczby osób aktywnie uprawiających. Staje się również coraz popularniejszy w innych zakątkach świata, w tym w Polsce.

Szkoła Narciarska Słotwiny Arena

Ul. Słotwińska 51A

Krynica-Zdrój

tel. 18 506 51 24

tel. 789 402 000

tel. 789 402 005

Szef SN: Piotr Kapustianyk
e-mail: szkola@slotwinyarena.pl

Zdjęcia