Przejdź do stopki

Atrakcje

Treść

Aktywnie w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój to nie tylko wspaniałe uzdrowisko z tradycjami, to również miejsce wymarzone do uprawiania aktywnej turystyki. BO NASZE GÓRY TO OGROM MOŻLIWOŚCI!

Fantastyczne górskie trasy rowerowe sprawiają, iż coraz większa liczba młodych ludzi wybiera nasze miasto. Szczególnie polecamy trasy rowerowe na Jaworzynie Krynickiej o łącznej długości ponad 10 km, a także Trasę rowerową im. Kazimierza Pułaskiego. Cała pętla przebiegająca przez Krynicę-Zdrój – Mochnaczkę – Izby – Tylicz – Muszynkę – Krynicę-Zdrój liczy 39 km i oznakowana jest kolorem niebieskim. Aby przejechać tę trasę należy posiadać rower górski, gdyż miejscami przebiega przez bite drogi leśne o dużym spadku.

Krynica-Zdrój posiada też malownicze trasy rekreacyjno-sportowe, które tworzą wspaniałe warunki do zwiedzania Krynicy-Zdroju i jej okolic na nartach biegowych.Trasy łączą Krynicę, a dokładnie Górę Parkową, z malowniczą miejscowością agroturystyczną, jaką jest Tylicz. Wytyczone zostały tak, aby nie tylko dawały satysfakcję z pokonywania kolejnych kilometrów i własnych słabości na podjazdach lub zjazdach, ale były też bogate w piękne widoki i panoramy okolic. Cała trasa liczy ok. 13 km i jest utrzymywana przy pomocy ratraka tak, aby zwiększyć przyjemność i bezpieczeństwo korzystania z niej. Trasa posiada oświetlony 2-kilometrowy odcinek Roma-szczyt Góry Parkowej.

Niezapomniane wrażenia pozostawią również wycieczki quadami lub samochodami terenowymi po okolicach Krynicy-Zdroju. Nie masz ochoty na huk silnika – wybierz konie i poczuj wiatr we włosach. Przejażdżki konne na dobre wpisały się w krajobraz gminy Krynicy-Zdroju. Zlokalizowana w pobliskim Tyliczu Farma LaMa oferuje zarówno naukę jazdy konnej, jak i jazdy terenowe.

Nordic walking – to kolejna dyscyplina z pasją uprawiana przez turystów. Po prostu bierzesz kije i maszerujesz w góry! A w samej Krynicy-Zdroju i wokół niej jest gdzie spacerować, zarówno jeśli jesteś początkującym turystą, jak i wprawionym piechurem.

Latem można zakosztować chłodu w pełnowymiarowej hali lodowej jeżdżąc na łyżwach lub zagrać w iście strategiczny curling. Przed halą lodową znajdują się korty tenisowe o nawierzchni ceglanej a położony za lodowiskiem tor saneczkowy SANKOSTRADA zaprasza do szaleńczej zabawy niezależnie od wieku.

Góra Parkowa oferuje Rajskie Ślizgawki – rynny, począwszy od spokojnej fali, poprzez spiralę, aż do zapierającej dech kamikadze. Wszystkich młodych duchem zapraszamy na zjeżdżalnię pontonową znajdująca się na Górze Parkowej. Zjazd na oponie jest świetną zabawą dla naszych milusińskich, a i dorośli mogą powrócić wspomnieniami do lat dziecięcych... Miłośnicy wody skorzystać mogą z krytych basenów znajdujących się na terenie ośrodków wypoczynkowych, a w czasie cudownego lata pływać można w basenie odkrytym u podnóża Góry Parkowej.

Najcudowniejsze jest to, że spędzając aktywnie urlop w Krynicy-Zdroju oddychasz czystym powietrzem i czujesz przypływ sił witalnych. Nie trać czasu, skorzystaj z możliwości jakie daje Ci nasze uzdrowisko. Bądź aktywny! Zdobądź energię na czas, kiedy urlop, który spędziłeś u nas stanie się cudownym wspomnieniem.

Krynica-Zdrój dla aktywnych>>
Krynica-Zdrój dla dzieci>>
Krynica-Zdrój dla seniora>>
Krynica-Zdrój dla smakoszy>>
Krynica-Zdrój architektura drewniana>>
Krynica-Zdrój szlakiem pomników>>