Przejdź do stopki

Krynica-Zdrój wybrała logo miasta!

Krynica-Zdrój wybrała logo miasta!

Treść

25 kwietnia 2016r. w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano nowe logo miasta Krynicy-Zdroju. W konferencji wzięła udział zwyciężczyni konkursu Pani Alicja Wańczyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Konkurs na logo wzbudził duże zainteresowanie, do Urzędu Miejskiego napływały projekty z całej Polski. Zwycięskie logo wybrano ze 114 nadesłanych prac. Burmistrz Dariusz Reśko złożył serdeczne gratulacje zwyciężczyni oraz podziękował wszystkim uczestnikom.

Krynica-Zdrój jest otwarta i gościnna dla turystów z całego świata, stąd pomysł na taki właśnie znak rozpoznawczy. Inspirowałam się tym, co w Krynicy jest najcenniejsze. Chodzi o środowisko naturalne, tereny górskie, wodę i otwartość na turystów. Logo podkreśla także wielowymiarowość i wielopłaszczyznowość miasta, która oprócz wspaniałych warunków naturalnych ma także bogata ofertę wydarzeń kulturalnych. Kolorystyka też jest nawiązaniem do otoczenia. Błękit i szarość to krajobraz zimowy. Czerwień i róż to kwiaty i klomby, które są słynne. To też symbolizuje ciepło, które Krynica oferuje – tłumaczy autorka projektu Alicja Wańczyk

Zadaniem logo jest promowanie Krynicy-Zdroju jako miasta oferującego szeroką gamę atrakcji o każdej porze roku, dla osób w różnym wieku. Ma symbolizować otwartość, gościnność i serdeczność oraz umacniać wizerunek turystyczno-sportowy gminy i akcentować wysoki poziom kulturalny miasta.

To logo w pełni oddaje charakter naszego uzdrowiska. Jest nowoczesne i świetnie będzie promować miasto na całym świecie. Mamy wreszcie identyfikator miasta, na który czekaliśmy. Wcześniej posługiwaliśmy się tylko herbem. On jest istotny, ale nie można go używać w niektórych przypadkach. Uznaliśmy, że musi pojawić się inny znak. Jego treść bardzo mi się podoba, jest głęboka i uniwersalna  – podkreśla Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju.

Na koniec konferencji Pani Alicja wręczyła Burmistrzowi prezent - stempel z nowym logo. Autorka zwycięskiego projektu w nagrodę otrzymała symboliczny czek na 5 tysięcy złotych.

Księga znaku