Strona jest obecnie aktualizowana, nie wszystkie jej elementy mogą działać poprawnie - za możliwe utrudnienia przepraszamy

Przejdź do stopki

Biblioteka zamieniła się w studio nagrań….

Biblioteka zamieniła się w studio nagrań….

Treść

Biblioteka zamieniła się w studio nagrań….

Grupa kilkunastu osób – uczestników warsztatów dykcji, interpretacji tekstu i pracy z mikrofonem poznała zasady pracy z tekstem i techniki nagrywania czytanego słowa. Zajęcia odbyły się w czytelni Biblioteki Publicznej w dniach 16 i 17 września pod kierunkiem aktorki Karoliny Fortuny i dźwiękowca Piotra Barcika. Pierwsza część warsztatów zawierała ćwiczenia z dykcji, czytania i przygotowania narządu mowy do wypowiadania przygotowanego tekstu. Poszczególne osoby wcielały się w bohaterów krótkich dialogów i scenek z utworu pt. „Bezwstydnie krótkie” autorstwa Janusza Korczaka. Następnym elementem była praca z mikrofonem i nagraniem czytanego tekstu. W czytelni powstało mini studio z profesjonalnym sprzętem do nagrywania. Nagrany materiał, po montażu i uzupełnieniu o efekty dźwiękowe będzie gotowy do przesłuchania, jako audiobook i udostępniony do odsłuchiwania. Mimo, że w zajęciach brali udział amatorzy, jakość czytania i nagrania była bardzo wysoka. Jest to zasługa profesjonalnego prowadzenia warsztatów i dużego zaangażowania uczestników.

Było to kolejne wydarzenie przygotowane przez bibliotekę w ramach realizowanego projektu „Z książką od papirusu do gigabajtów”

Działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.