Przejdź do stopki

Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się! - akcja promocyjna Wojewody Małopolskiego

Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się! - akcja promocyjna Wojewody Małopolskiego

Treść

"... Chcemy pokazać prosty i ścisły związek pomiędzy szczepieniami a ciężkim przechodzeniem COVID-19. Dane, które otrzymujemy ze szpitali, nie zostawiają złudzeń. Żarty się skończyły. Lekarze podkreślają, że widoczna jest bardzo wyraźna tendencja do ciężkiego przebiegu choroby (w tym konieczności leczenia z użyciem różnych metod wspomagania oddychania) u osób niezaszczepionych. Niestety bardzo wiele osób niezaszczepionych przegrywa walkę z COVID-19, a przecież nie musi tak być" – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Dla wielu rodzin te Święta mogą być dramatyczne. Ich bliscy być może są w szpitalu, leżą pod respiratorem. Znamy takie przypadki. Żeby przeżywać spokojnie Święta, musimy być odpowiedzialni. To święta naszej odpowiedzialności. Proszę wszystkich, żeby zwrócili uwagę na bezpieczeństwo swoje i najbliższych – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dołączamy do kampanii i apelujemy o rozsądek! Szczepienia i przestrzeganie obostrzeń to jedyna  droga na powrót do normalności.

Więcej informacji pod linkiem https://www.gov.pl/web/wsse-krakow/jestes-wazny-jestes-potrzebny-zaszczep-sie---akcja-promocyjna-wojewody-malopolskiego