Przejdź do stopki

Stowarzyszenie Infinitas Klub Hokejowy KTH

Stowarzyszenie Infinitas Klub Hokejowy KTH

Treść

KRS: 00 00 40 95 99     REGON: 122 634 606     NIP: 735-351-64-16

ul. Pułaskiego 1/1
33-380 Krynica-Zdrój
tel: 570-770-788
e-mail: infinitas_krynica@wp.pl
www.infinitas.com.pl

Cele statutowe

Celami Stowarzyszenia są:
1) Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości.
2) Działania na rzecz integracji oraz rozwijania kontaktów i współpracy pomiędzy społeczeństwami na arenie międzynarodowej.
3) Tworzenie i pielęgnowanie tradycji muzycznych.
4) Umożliwianie jak najszerszego korzystania z dóbr kultury muzycznej.
5) Popularyzacja muzyki.
6) Pogłębianie wiedzy muzycznej.
7) Kształtowanie opinii i gustów muzycznych.
8) Działania na rzecz sportu, kultury, rekreacji i turystyki.
9) Wszechstronne propagowanie informacji w zakresie działalności sportowej, kulturalnej, rekreacyjnej i turystycznej.
 10) Promocja, popieranie i upowszechnianie idei zdrowego stylu życia, w tym aktywnego wypoczynku oraz rekreacyjnego, amatorskiego i kwalifikowanego uprawiania sportu.
11) Aktywny udział we wszelkich imprezach sportowych, kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych i turystycznych na terenie kraju i poza jego granicami.
12) Planowanie i organizowanie działań rekreacyjno - sportowych, edukacyjnych, kulturalnych i turystycznych członków Stowarzyszenia.
13) Popieranie rozwoju przedsiębiorczości polskiej ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki rynkowej.
14) Inspirowanie i wspomaganie organizacji i ruchów społecznych, zawodowych i politycznych , propagujących idee przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej.
15) Reprezentowanie interesów członków w kraju i za granicą.
16) Utrwalanie więzi środowiskowej.
17) Utrzymywanie kontaktów z organami administracji i samorządu terytorialnego i zawodowego oraz organizacjami działającymi w sferze gospodarczej, politycznej i naukowej.
18) Kształtowanie i propagowanie zasad etyki „dobrego przedsiębiorcy”.

 

Zakres działalnosci

działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości, kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu

 

Zarząd

Krystyna Hesse - prezes
Renata Fajkiel - wiceprezes
Paweł Zygmunt - członek zarządu

Najważniejsze osiągnięcia

W lipcu 2015 roku członkowie Stowarzyszenia INFINITAS aktywnie włączyli się w organizację I Pikniku Organizacji Pozarządowych z Gminy Krynica - Zdrój.

26 lipca 2015 roku zostało zorganizowane wydarzenie „II Górska Bitwa 2015 - Międzynarodowe Mistrzostwa Street Dance”. Impreza o charakterze ogólnopolskim promująca street dance i całą kulturę hip- hop. Stowarzyszenie INFINITAS wsparło to wydarzenie finansowo.

We wrześniu 2015 roku na prośbę Pani Henryki Krawczyk - działaczki Klubu Sportowego Polany Berest Stowarzyszenia INFINITAS wsparło zawodników klubu przekazując im T-shirty oraz wody mineralne.

Na wniosek Prezeski Pani Katarzyny Zygmunt Stowarzyszenie INFINITAS z dniem 30.11.2015 zostało uchwałą Zarządu Polskiego Związku z Hokeja na Lodzie wpisane w poczet Członków Wspierających PZHL.

6 grudnia 2015 roku Stowarzyszenia INFINITAS było współorganizatorem Koncertu Mikołajkowego „Odwieczny Tan Natury” - Astor Piazzolla Tanga. Członkowie Stowarzyszenia włączyli się w przygotowania koncertu oraz udzielili wsparcia organizacyjnego w dniu wydarzenia.

Stowarzyszenie INFINITAS kontynuowało realizację swoich celów statutowych poprzez współorganizację projektu sportowo – edukacyjnego  pn. „Hokejowe Nadzieje Olimpijskie”. Projekt ten ma na celu wspieranie ścieżki kariery młodych, utalentowanych hokeistów, jak również odciążenie finansowe ich rodziców.   Zawodnicy objęci projektem w grudniu 2015 roku wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Oswobodzenia Miasta Poprad, gdzie walczyli z reprezentacjami narodowymi Austrii, Słowacji, Węgier, drużyną Slovan Bratyslava oraz HK Poprad. Polacy wywalczyli srebrne medale i zajęli  II miejsce w międzynarodowym turnieju.

Stowarzyszenie INFINITAS w 2016 roku po raz trzeci w Krynicy-Zdroju zorganizowało Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami Krynicy-Zdroju
6 stycznia 2016r.Stowarzyszenie będzie organizować Orszak Trzech Króli również w 2017 roku.

Na prośbę Prezeski Klubu Łyżwiarstwa Figurowego „Biellmann”, która organizowała w dniach 15-17 stycznia 2016 roku zawody o „Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju” w łyżwiarstwie figurowym Stowarzyszenie INFINITAS wsparło KŁF „Biellmann” zestawem gadżetów. Gadżety zostały wykorzystane jako nagrody dla uczestników zawodów.

Również w styczniu 2016 roku zostało zorganizowane wydarzenie „Górska Bitwa Winter Edition”. Impreza o charakterze ogólnopolskim , promująca street dance i całą kulturę hip- hop. W tym okresie w Krynicy Zdroju spotykają się tancerze z różnych zakątków Polski, po to, aby wywalczyć tytuł najlepszego w swojej kategorii (bboying lub hip-hop). Stowarzyszenie INFINITAS wsparło to wydarzenie finansowo.

W lutym 2015 roku członkowie Stowarzyszenia INFINITAS w ramach projektu Zostań Olimpijczykiem aktywnie włączyli się w realizację  akcji Stop zwolnieniom z WF-u. Impreza odbyła się na  hali sportowej MOSIR w Nowym Sączu i miała na celu promocję zdrowego  i aktywnego tryb życia.

Ponadto w ramach akcji ZO  26 lutego 2016 roku w Świętochłowicach członkowie stowarzyszenia INFINITAS zorganizowali wydarzenie pn. Zostań Olimpijczykiem - Zimowe Igrzyska Olimpijskie na Skałce. W ramach wydarzenia zostały przeprowadzone na lodowisku z dziećmi i młodzieżą zajęcia sportowe: gry i zabawy. W zdrowym ciele - zdrowy duch!

W dniach 05.04.2016r. – 10.04.2016r. w Jastrzębiu – Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Stowarzyszenie INFINITAS tradycyjnie już wsparło wydarzenie i ufundowało dla najlepszych zawodników turnieju czeki na zakup sprzętu hokejowego.MVP turnieju został kryniczanin Damian Tyczyński.

Plany
Realizacja projektów i programów z zakresu działalności statutowej Stowarzyszenia INFINITAS.