Przejdź do stopki

Inwestor przedstawił koncepcję budowy aquaparku

Inwestor przedstawił koncepcję budowy aquaparku

Treść

Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w historii Krynicy-Zdroju staje się faktem. Inwestor przedstawił szczegółowe plany budowy ogólnodostępnego aquaparku wraz z zapleczem hotelowym. Co ciekawe, na dachu obiektu ma być całoroczny stok narciarski - jedyny taki w Polsce. Skala inwestycji jest ogromna i wstępnie może pochłonąć kilkaset milionów złotych.

Gigantyczny aquapark i stok na dachu w Krynicy-Zdroju

Inwestor - spółka Aqua Krynica zainwestuje setki milionów w Krynicy -Zdroju w budowę aquaparku, teraz przedstawili szczegółową koncepcję. Już kilkanaście milionów spółka przeznaczyła za zakup terenu po byłym ośrodku "Gromada" na osiedlu Czarny Potok w Krynicy-Zdroju. To tam powstanie potężny aquapark, który docelowo będzie mógł jednocześnie przyjąć 1500 osób. Inwestor zdecydował się na budowę akurat w Krynicy, bo ze względu na to, że on tam bardzo wyczekiwany to przyniesie korzyści finansowe.

 

- Oczywiście dla nas jako inwestora prywatnego ma znaczenie też rentowność tego biznesu. Wraz z aquaparkiem powstanie hotel na kilkaset pokoi, natomiast aquapark jest obiektem o zdecydowanie większych parametrach niż zapotrzebowanie obiektu hotelowego. Naszym celem jest wybudowanie parku wodnego ogólnodostępnego dla lokalnej społeczności, dla tego regionu - zapewniał Michał Tokarz, przedstawiciel spół Aqua Krynica.

Goście hotelowi mają stanowić ułamek wszystkich użytkowników nowej atrakcji niedaleko Jaworzyny Krynickiej na osiedlu Czarny Potok. Działka jest duża, bo ośmiohektarowa. Projektant wykorzystał ukształtowanie terenu, bo w dużej mierze jest ona usytuowana na stoku, do nowoczesnych rozwiązań.

- Zdecydowaliśmy się projektowo na zlokalizowanie części hotelowej w górnej części działki, a części basenowej jako parku w dolnej części działki. Oczywiście aquapark jest bardzo dużym obiektem o dużej powierzchni. Goście hotelowi mieliby widok na dach, ale dzięki ukształtowaniu terenu może go trochę schować i zbudować na nim całoroczny stok narciarski - tłumaczył Mariusz Szczuraszek, projektant obiektu.

Widok z okien hotelowych skierowany będzie na stok, gdzie np. dzieci pod okiem instruktorów będą mogły uczyć się sportów zimowych.

Obok obiektu na działce gminnej ma powstać parking na 400 miejsc. Sama inwestycja także przewiduje miejsca postojowe dla gości. Będzie tam kilka stref do rekreacji i wypoczynku, baseny wewnętrzne i zewnętrzne, strefa dla małych dzieci, baseny do nauki pływania, niecka ze sztuczną falą, rzeka pontonowa, grota lodowa, tężnia solankowa, sauny oraz pięć zjeżdżalni o różnym stopniu trudności.

Kiedy ruszą prace?

Rozpoczynają się prace projektowe do gotowej koncepcji. Do obiektu o takiej skali wymagana jest decyzja środowiskowa, a po jej uzyskaniu pozwolenie na budowę. Inwestor liczy, że uda się te pozwolenia uzyskać w rok.

- Kiedy będą mogli pierwsi gości odwiedzić ten obiekt? Realnie jest to możliwe pewnie za trzy lata praktycznie zobaczymy, no może to być też pięć lat. Na tym etapie ciężko jest ocenić, są to terminy niezależne w dużej mierze od samego inwestora, ale trzeba przyznać, że w naszym interesie jest, aby było to jak najszybciej - dodaje Michał Tokarz.

Budowa tak wyczekiwanego od latu obiektu to duży sukces. Z takiego obrotu sprawy cieszy się burmistrz Piotr Ryba, który podkreśla, że już w 2021 roku zmienili plan zagospodarowania przestrzennego, tak aby można było tam tego typu obiekty budować.

- To poważny inwestor, który zainwestował już kilkanaście milionów złotych, żeby w ogóle ten grunt kupić. Natomiast powtarzam po raz kolejny to nie są apartamentowce, tu są usługi turystyczne, usługi sportowe. My oczywiście deklarujemy pełną współpracę i pomoc w procesie uzgadniania w procesie projektowym. Po to też budujemy między innymi parking na 400 miejsc -mówił burmistrz Piotr Ryba.

Miejsca postojowe będą potrzebne szczególnie wtedy, kiedy aquaprk powstanie, tak aby goście nie blokowali samochodami wewnętrznych ulicach między blokami osiedla Czarny Potok.

- Po to jest ten parking tworzony żebyśmy zapewnili po pierwsze i parking dla mieszkańców, ale też dla gościa parku Wszystko robimy po to, żeby zapewnić możliwości funkcjonowania akwaparku - dodaje.

 

Źródlo: gazetakrakowska.pl 
zdjęcia: gazetakrakowska.pl / materiały Inwestora 

 

Zdjęcia