Przejdź do stopki

CO DZIAŁA, ABY ZAPOBIEC WŁAMANIOM DO MIESZKAŃ?

CO DZIAŁA, ABY ZAPOBIEC WŁAMANIOM DO MIESZKAŃ?

Treść

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

21 czerwca to data szczególnie ważna dla wszystkich osób, którym zależy na bezpieczeństwie swojego domu i majątku. Tego dnia obchodzony był V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów, inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń związanych z kradzieżami i zachęcanie do podejmowania odpowiednich środków ochrony. To doskonała okazja, aby przyjrzeć się temu problemowi bliżej i dowiedzieć się, jak możemy zabezpieczyć nasze mieszkania.

Statystyki dotyczące włamań do domów są zatrważające. Każdego roku tysiące rodzin na całym kontynencie staje się ofiarami przestępców, którzy nie tylko kradną cenne przedmioty, ale również naruszają nasze poczucie bezpieczeństwa w naszych własnych czterech ścianach. Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów został ustanowiony w celu zwrócenia uwagi na ten problem oraz promowania skutecznych działań prewencyjnych.

Najważniejszym krokiem w ochronie naszego domu jest zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń. Istnieje wiele prostych i skutecznych metod, które możemy zastosować, aby utrudnić życie potencjalnym włamywaczom. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o solidne drzwi wejściowe, wyposażone w dobrą jakość zamki i wzmocnione ościeżnice. Nie zapominajmy również o oknach – warto zainstalować antywłamaniowe zamki i solidne klamki.

W dzisiejszych czasach technologia może nam również pomóc w zabezpieczeniu naszego domu. Kamery monitoringu i systemy alarmowe są coraz bardziej popularne i dostępne dla przeciętnego konsumenta. Możemy zainstalować system alarmowy, który będzie nas informował o nieautoryzowanym dostępie do naszego domu, a kamery monitoringu pomogą nam w śledzeniu sytuacji wokół posesji.

Oczywiście, nie należy zapominać o podstawowych zasadach ostrożności. Zamykanie drzwi na klucz nawet podczas krótkiej nieobecności, nie pozostawianie wartościowych przedmiotów na widoku w oknach czy też zapewnienie oświetlenia zewnętrznego wokół domu mogą znacząco zmniejszyć ryzyko włamania.


Opracowanie: mł. kpt. Hubert Ciepły Rzecznik Prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP


Materiały do pobrania:

Broszura informacyjna w formacie pdf [816 KB]