52. Festiwal im. Jana Kiepury - Koncert przebojów Piotra Rubika

DATA I GODZINA
Sobota, 11 sierpnia 2018
godz. 20:00
BILETY
bilety KUP BILET
LOKALIZACJA
Pijalnia Główna

Niech mówią, że to nie jest miłość, Psalm dla CiebieNie wstydź się mówić, że kochasz czy piosenka Co ma przeminąć to przeminie z filmu Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza, to tylko kilka z hitów, które zabrzmią podczas pierwszego koncertu Festiwalu.

Twórczość Piotra Rubika do tej pory podbiła już serca nie tylko milionów Polaków, ale także publiczności m. in. w USA i Kanadzie, gdzie w 2016 roku kompozytor odbył tournée. Jego płyty sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy rocznie bijąc wszelkie rekordy, a jego twórczość była wielokrotnie nagradzana. 

Koncert z przebojami kompozytora, to propozycja dla każdego. Znajdą tu coś dla siebie zarówno wykształceni muzycy, jak i melomani amatorzy czy wielbiciele lżejszych form muzycznych. Duża obsada - aż sześciu solistów, chór i orkiestra oraz interesujące aranżacje sprawiają, że koncerty Piotra Rubika na długo zapadają w pamięć.

Koncert poprowadzi sam kompozytor. Całości dopełni narracja Jakuba Wieczorka - aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego. 

Soliści: Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Zofia Nowakowska, Michał Bogdanowicz, Michał Gasz, Grzegorz Wilk,

Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz Wrocławski Chór Akademicki pod kierunkiem Alana Urbanka.

Narrator: Jakub Wieczorek
Prowadzenie: Piotr Rubik