Sukcesy krynickiej formacji tanecznej

Po raz kolejny Formacja Taneczna Funky Dolls została doceniona, tym razem na VIII Powiatowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka oraz na V Sądeckich Konfrontacjach Artystycznych Talentów.

Działająca od 15 lat przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju Formacja Taneczna Funky Dolls swoje wiosenne zmagania konkursowe zwieńczyła sukcesami w dwóch najważniejszych sądeckich konkursach tanecznych.

Efektem całorocznych przygotowań zespołu był udział m.in. w  VIII Powiatowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka, który w tym roku po raz pierwszy odbył się na hali sportowej w Muszynie. Profesjonalne Jury doceniło układ taneczny młodszej grupy przyznając III miejsce za choreografię pt. „Nasza klasa” oraz taniec starszej grupy, której przypadło w udziale I miejsce za najnowszą choreografię pt. „Codzienność”.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu od 5 lat organizuje – cieszące się ogromną popularnością wśród uzdolnionej sądeckiej młodzieży- Sądeckie Konfrontacje Artystycznych Talentów.

Taneczne konfrontacje nie mogły się odbyć w tym roku bez reprezentantek Krynicy-Zdroju. Formacja Taneczna Funky Dolls bierze udział w SKAT od początku istnienia tej imprezy. Co roku – profesjonalizm, pasja i miłość do tańca Funky Dolls - cieszą się ogromnym uznaniem Jury. Zespół zdobywał podczas Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów liczne wyróżnienia, zajmował II i III miejsca, jednak dopiero na tegorocznym finale udało się dziewczętom stanąć na najwyższym podium i zająć upragnione I miejsce. Jury doceniło technikę taneczną i choreografię najstarszej grupy zatytułowaną „Codzienność” dając tym samym wyraz uznania dla zespołu, który od lat wyróżnia się wśród sądeckich formacji tanecznych ciekawą i różnorodną choreografią. Kierownik zespołu Pani Ilona Demkowicz na finale V SKAT mogła się również cieszyć sukcesem młodszej grupy, która w swojej kategorii wiekowej zdobyła II miejsce z układem tanecznym „Nasza klasa”.

Tegoroczne zmagania konkursowe jeszcze się nie zakończyły. Zespół przygotowuje się do kolejnych festiwali i konkursów tanecznych, tym razem ogólnopolskich oraz do  Koncertu Jubileuszowego z okazji 15 – lecia istnienia Formacji Tanecznej Funky Dolls (29.09.2018-Pijalinia Główna),  na który już dziś Państwa serdecznie zapraszamy.

Tagi