Strona jest obecnie aktualizowana, nie wszystkie jej elementy mogą działać poprawnie - za możliwe utrudnienia przepraszamy

Przejdź do stopki

Wystawa o dr. Michale Zieleniewskim w Pijalni Słotwińskiej

Wystawa o dr. Michale Zieleniewskim w Pijalni Słotwińskiej

Treść

Wystawa o dr. Michale Zieleniewskim w Pijalni Słotwińskiej

Od 5 sierpnia br. w Pijalni Słotwińskiej można obejrzeć wystawę pt. „Dr Michał Zieleniewski – twórca świetności Krynicy”, przygotowaną w ubiegłym roku przez Bibliotekę Publiczną. Wystawa przybliża postać dra Michała Zieleniewskiego, prezentuje Jego życiorys, rodzinę oraz działania na rzecz rozwoju Krynicy, wkład w rozwój balneologii, a także historię krynickiego zakładu zdrojowego. Michał Zieleniewski urodził się w 1821 r. w Krakowie. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Krynicy pojawił się w 1849 r., zaś w 1856 r, objął funkcję miejskiego lekarza. To m.in. jemu Krynica zawdzięcza swój rozkwit jako miasto uzdrowiskowe. Był ekspertem w sprawach medycyny i balneologii, odpowiadał również za powstanie czasopisma „Krynica”.

Wystawa powstała w 2021 r. w ramach projektu Patriotyzm Jutra, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski. Ekspozycję można oglądać w godzinach otwarcia pijalni – od 11.00-18.00, od środy do niedzieli.