Strona jest w trakcie aktualizacji do nowej wersji. Za ewentualne utrudnienia w przeglądaniu treści, przepraszamy.

Przejdź do stopki

W bibliotece - spotkania z grami planszowymi

W bibliotece - spotkania z grami planszowymi

Treść

W bibliotece - spotkania z grami planszowymi

 

W sobotę, 14 maja w czytelni Biblioteki Publicznej pod Górą Parkową odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie z grami planszowymi zorganizowane przez Zarząd Osiedla Piłsudskiego przy współpracy z biblioteką. Spotkanie było moderowane przez pasjonatów, którzy sami również chętnie zasiedli do zmagań. Chcemy stworzyć zupełnie nową jakość wspólnego przebywania w krynickiej przestrzeni publicznej, pragniemy nie tylko mijać się, czy być obok siebie, chcemy być ze sobą poprzez angażowanie się we wspólne aktywności  - mówią organizatorzy. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji. W planach organizatorów przewidziane są cykliczne rozgrywki, raz w miesiącu lub częściej, w soboty ale też w inne dni tygodnie, w zależności od zainteresowania. Najbliższe spotkanie odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

W tej chwili wszystkie nowe planszówki, zakupione z inicjatywy Osiedli: Piłsudskiego, Tysiąclecia i Słotwin z budżetu obywatelskiego są dostępne na miejscu, w czytelni biblioteki. Wśród nich jest wiele znanych i lubianych tytułów np.: Wsiąść do pociągu, Torres, Everdell, Tajniacy, Smallworld, Dixit, Twister, Cortex, Farma, Kosmiczne spotkania, Doom, Star Wars czy Dobble, Miszmasz, Timeline. Mogą w nie grać zarówno dwie, trzy osoby jak i liczniejsze grupy.

Istnieje też możliwość wypożyczenia gier planszowych do domu, na takich samych zasadach, jak wypożycza się książki. Wystarczy zapisać się do biblioteki i założyć konto czytelnika np. przez stronę pl. Do wyboru jest około 80 tytułów, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży, gier na motywach lektur szkolnych i książek dla dzieci (Tytus, Romek i Atomek, W pustyni i w puszczy, Mikołajek i inne chłopaki, Basia w Zoo, Detektyw Pozytywka), rodzinnych (Rodzice kontra dzieci, Babciu, dziadku jak to było, 25 gier dla całej rodziny, Nie śmiej się), rozrywkowych (7 cudów świata, Catan, Super farmer, Taboo) i edukacyjnych (Gra słów, Moje ciało, Omnibus, Angielski domino). Warte polecenia są gry terapeutyczne, wspomagające rozwój umysłowy – Kostki z piktogramami, Łapkosztuczki – Sztuczkołapki, Emocje, Pamięć sensoryczna. Wypożyczalnia gier planszowych działa od ubiegłego roku we wszystkich placówkach bibliotecznych.  Jest to nowa oferta biblioteki, sfinansowana ze środków pochodzących z grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

A.Jarosz
Biblioteka Publiczna w Krynicy- Zdroju