Strona jest obecnie aktualizowana, nie wszystkie jej elementy mogą działać poprawnie - za możliwe utrudnienia przepraszamy

Przejdź do stopki

30 lat dla Krynicy – dr Michał Zieleniewski on-line

30 lat dla Krynicy – dr Michał Zieleniewski on-line

Treść

30 lat dla Krynicy – dr Michał Zieleniewski on-line

Jest to kolejna ekspozycja poświęcona dr. Michałowi Zieleniewskiemu przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Krynicy- Zdroju - tym razem w wersji wirtualnej, dostosowanej do przeglądania na stronie internetowej, tablecie czy smartfonie. Zdjęcia i fragmenty tekstów oraz inne ilustracje (dokumenty, rękopisy, ryciny) uzupełniają filmy, które pokazują jak obecnie wyglądają miejsca i obiekty związane z doktorem Zieleniewskim.

Taka forma prezentacji daje możliwość obejrzenia wystawy przez osoby, które nie mają możliwości zobaczenia wystawy plenerowej. Nie ogranicza w czasie ani w przestrzeni.  Dodatkowo dla osób słabowidzących i niewidzących został nagrany do odsłuchania audio przewodnik po wystawie. 

Wystawa wirtualna daje też możliwość znacznego powiększania zdjęć, co jest istotne przy najstarszych fotografiach Krynicy z pierwszej połowy XIX w., gdzie można odnaleźć nieistniejące już dzisiaj budynki, inaczej zagospodarowane tereny czy nawet inny niż obecnie układ urbanistyczny. Na końcu prezentacji znajdują się bezpośrednie przekierowania do innych materiałów o drze M. Zieleniewski – quiz Co wiesz o dr. M. Zieleniewskim i Krynicy, wystawy plenerowej i prelekcji.

Działanie dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, program Patriotyzm Jutra.