Film "Spacer po Podgórzu" w Klubie Podróżnika

Spacerem po Krakowie – wirtualnie na Podgórze

Proponujemy Państwu obejrzenie, w ramach Klubu Podróżnika filmu na temat dzielnicy Krakowa – Podgórza. Niegdyś samodzielne, niewielkie miasteczko, przyłączyło się ponad sto lat temu do podwawelskiego grodu. Mimo to udało się mu zachować swój niepowtarzalny charakter i klimat. Ten rejon Krakowa jest kojarzony przede wszystkim z kopcem Krakusa, fortem św. Benedykta i zabytkowymi świątyniami. W latach 1941-1943 Niemcy urządzili w dzielnicy getto dla ludności żydowskiej, wywiezionej potem do obozów pracy i zagłady. Z obecnych ciekawostek warto wiedzieć, że na wzgórzu Krzemionki od 60 lat działa regionalny ośrodek TVP (dawnej Telewizja Kraków, obecnie TVP 3),  gdzie powstało wiele programów informacyjnych i publicystycznych.  W ostatnim czasie duże zainteresowanie budzi nowa kładka pieszo-rowerowa Bernatka, a szczególnie balansujące na linie rzeźby linoskoczków.

Spacer po Podgórzu prowadzi Tomasz Walczyk, licencjonowany przewodnik krakowski, autor bloga SlowTravel.pl, pasjonat historii, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Krynicy.

Film jest dostępny na stronie internetowej biblioteki, FC, kanale YT.  Bezpośrednie wejście pod linkiem https://www.bibliotekakrynica.pl/krakowski-spacerownik-odcinek-1-podgorze.html

Podgórze   - to pierwszy film z cyklu Krakowski Spacerownik, kolejne będą Państwo mogli oglądać sukcesywnie na stronie internetowej biblioteki.

Tagi