Nowe boisko w Czyrnej - jeszcze w tym roku

Nowe boisko w Czyrnej - jeszcze w tym roku

 

Już wkrótce mieszkańcy i goście miejscowości Czyrna będą mogli korzystać z nowo powstałego boiska wielofunkcyjnego współfinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS 2020”.

 

Gmina Krynica-Zdrój pozyskała od samorządu województwa kwotę 152 320,00 zł na budowę boiska w Czyrnej.

 

Przedmiotem inwestycji jest budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej umożliwiającego grę w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. Roboty budowlane realizowane są na terenie istniejącego trawiastego boiska, zostanie ono dostosowanie do standardów nowoczesnych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Boisko będzie dostępne dla każdego, w szczególności do korzystania zapraszamy dzieci i młodzież. Nowa nawierzchnia jest bezpieczniejsza, a przystosowana do różnego rodzaju gier infrastruktura pozwoli na różnorodność wykorzystania.

 

Celem Projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS 2020”  jest udzielenie pomocy finansowej jst na realizację zadań własnych, przeznaczonej na modernizację infrastruktury rekreacyjno – sportowej, spełniającej rolę lokalnych stref aktywności fizycznej, m.in. celem podniesienia standardu, czy rewitalizacji istniejących obiektów sportowo-rekreacyjnych, będących w niedostatecznym stanie technicznym i funkcjonalnym. Pomoc finansowa obejmuje  ogólnodostępne, wielofunkcyjne, niekubaturowe obiekty sportowo-rekreacyjne na otwartym powietrzu, w szczególności obiekty umożliwiające masowe uprawianie sportu i rekreację oraz integrację lokalnych społeczności.

 

Termin zakończenia i oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na koniec listopada br.

 

Koszt całkowity zadania „Gmina Krynica-Zdrój stawia na sport i rekreację - budowa boiska wielofunkcyjnego w m. Czyrna” wynosi 388 810,11 zł, dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego wynosi 152 320,00 zł, środki gminy: 236 490,11 zł.

 

Przypomnijmy, w roku 2019 w ramach MIRS i zadania pn. „Krynica-Zdrój stawia na sport i rekreację. Modernizacja placu sportowo-rekreacyjnego na Czarnym Potoku” przeprowadzono modernizację placu sportowo-rekreacyjnego na Czarnym Potoku w kwocie 391 000,00 zł, z czego 168 000,00 zł sfinansowano z dotacji Województwa Małopolskiego.

 

Tagi

GALERIA