Od 25 maja więcej pociągów do Krynicy-Zdroju i Muszyny

Krynica i Muszyna: od 25 maja więcej pociągów w rozkładzie jazdy

Od 25 maja, w związku ze wznowieniem niektórych połączeń kolejowych w Małopolsce, zmieniony zostaje rozkład jazdy pociągów, w tym min. na trasie do Nowego Sącza, Muszyny i Krynicy. Będzie on obowiązywał do 13 czerwca.

Od poniedziałku, 25 maja przywracane zostają częściowo, zawieszone z powodu pandemii, połączenia Kolei Małopolskich, także w rejonie sądeckim. Przywrócone będzie kursowanie pociągów m.in. na trasie: Nowy Sącz, godz. 15:18-Jasło, godz. 17:37 (kursuje w niedziele), Jasło godz. 21:42-Nowy Sącz, godz. 23:28 (kursy 29 maja, 5 i 10 czerwca). 

Na tory wyjadą również składy na trasie Kraków Główny-Tarnów-Nowy Sącz-Muszyna-Krynica oraz Kraków/Nowy Sącz-Stróże-Jasło. Rozkład będzie obowiązywał do 13 czerwca.

Jednocześnie przewoźnik informuje, że monitoruje frekwencję w pozostałych kursach. Dostosowuje ich zestawienie do aktualnej frekwencji, uwzględniając rządowe regulacje w zakresie maksymalnej liczby pasażerów podróżujących w pociągu. Obecnie 30 proc. miejsc siedzących w komunikacji publicznej musi pozostać wolnych. 

Źródło: sadeczanin.info>>

Tagi