Konkurs plastyczny "Sztuka osób niepełnosprawnych" przedłużony do 30 czerwca br.

Konkurs plastyczny "Sztuka osób niepełnosprawnych" przedłużony do 30 czerwca br.

W związku z zawieszeniem zajęć w warsztatach terapii zajęciowej i środowiskowych domach samopomocy termin zgłaszania prac w ogólnopolskim konkursie plastycznym "sztuka osób niepełnosprawnych", który w tym roku odbywa się pod hasłem "Tajemnica mojej wyobraźni" przedłużony zostaje do 30 czerwca.

Do udziału zapraszamy uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Prace nagradzane będą w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia. Prace można składać w oddziałach, w przypadku placówek z terenu Województwa Małopolskiego w siedzibie Oddziału Małopolskiego PFRON (ul. Na Zjeździe 11, 30 -527 Kraków).

Organizowany od 2003 roku konkurs to największy przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Ubiegłoroczna edycja, której towarzyszyło hasło „Podróże moich marzeń”, zgromadziła prawie 2000 prac. Były one oceniane przez znanych i cenionych artystów plastyków, historyków sztuki i etnografów.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej: sztuka.pfron.org.pl Patronat nad wydarzeniem objęły dwie instytucje: Narodowe Centrum Kultury i Muzeum Narodowe w Warszawie. Patroni medialni to magazyn „Integracja” oraz portale SwiatGluchych.pl i Niepełnosprawni.pl.

Prace plastyczne można składać do 30 czerwca w oddziałach wojewódzkich PFRON. W przypadku placówek z terenu Województwa Małopolskiego w siedzibie Oddziału Małopolskiego PFRON (ul. Na Zjeździe 11, 30 -527 Kraków). W przypadku pytań prosimy o kontakt: e-mail: krakow@pfron.org.pl.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebook`u, gdzie pojawiają się aktualne informacje: www.facebook.com/MalopolskiPFRON/

Tagi