PitStop w Krynicy-Zdroju: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

PitStop w Krynicy-Zdroju: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W najbliższy piątek 26 lipca do Krynicy-Zdroju zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Krynicy-Zdroju pojawi się z inicjatywy hurtowni motoryzacyjnej Carex. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu hurtowni Muszynianka, ul. J.I. Kraszewskiego 156, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Jesteśmy na półmetku wakacji. Część z nas była już na urlopie, a inni dopiero pojadą na długo wyczekiwany odpoczynek. Bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze i dlatego warto poznać stan techniczny swojego samochodu zanim wyruszymy w trasę. Najlepszą okazją, aby to zrobić jest akcja PitStop, podczas której taką kontrolę można wykonać bezpłatnie. Nasi fachowcy podpowiedzą kierowcom jakie elementy auta przed wyruszeniem na wakacje mogą skontrolować samodzielnie, a z czym powinni udać się do mechanika. Dlatego zachęcamy do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i przygotowania swojego samochodu do dłuższej trasy lub codziennych wyjazdów. Zapraszamy również wszystkich zmotoryzowanych, którzy spędzają urlop w Krynicy-Zdroju – mówi Mateusz Plata z Carex, hurtowni motoryzacyjnej należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, hurtownia motoryzacyjna Carex, Muszynianka, firmy ATE, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

 

 

O ProfiAuto:

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca 230 hurtowni i sklepów motoryzacyjnych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonuje już ponad 1800 serwisów motoryzacyjnych wchodzących w skład sieci ProfiAuto Serwis. Partnerzy marki to wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz cyklu wydarzeń ProfiAuto PitStop. Marka jest również sponsorem zespołu ProfiAuto Racing Team, biorącego udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, pomysłodawcą programu „Projekt Warsztat” emitowanego na antenie TVN Turbo oraz unikatowego, jedynego w kraju „Rankingu awaryjności samochodów według polskich mechaników”.

Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto

Tagi