„DWÓJKA NA MIEJSCU – ZNAKI NIEPODLEGŁEJ. OSTATNIE LATO ‘39”, CZYLI PLENEROWA AUDYCJA RADIOWEJ DWÓJKI Z KRYNICY-ZDROJU


„DWÓJKA NA MIEJSCU – ZNAKI NIEPODLEGŁEJ. OSTATNIE LATO ‘39”, CZYLI PLENEROWA AUDYCJA RADIOWEJ DWÓJKI Z KRYNICY-ZDROJU

 

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje trasę „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39”. W najbliższą sobotę 13 lipca ciesząca się popularnością wśród mieszkańców odwiedzanych miejsc wakacyjna akcja zawita do Krynicy–Zdroju.

13 lipca dziennikarze Programu Drugiego Polskiego Radia odwiedzą „Perłę Polskich Uzdrowisk”, czyli Krynicę – Zdrój. W sobotniej audycji na żywo „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39” (godz. 15.00-17.00) usłyszymy o Nikiforze, legendzie Jana Kiepury, krynickiej historii wodolecznictwa oraz mniejszości łemkowskiej – zapowiada Aldona Łaniewska-Wołłk z Programu 2 Polskiego Radia. O Nikiforze opowiedzą Zbigniew Wolanin z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu i artystka Celina Kopacka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krynicy, legendę Jana Kiepury przybliży Dyrektor Artystyczny Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju Tadeusz Pszonka, natomiast o mniejszości łemkowskiej usłyszymy w rozmowie z ks. Janem Pipką. Poza tym o górach i turystyce górskiej w regionie opowie Stanisław Winter - szef PTTK w Krynicy-Zdroju. Rozmowy poprowadzą Bartosz Panek i Andrzej Sułek.

Audycję z plenerowego studia Programu 2 Polskiego Radia z krynickiego deptaka przy Starym Domu Zdrojowym i Muszli Koncertowej poprzedzą liczne atrakcje kulturalne. O godz. 12.00 spotkanie rozpocznie koncert Krynickiej Orkiestry Zdrojowej im. Adama Wrońskiego.

Kolejne propozycje to:

- warsztaty „Poczuj las wszystkimi zmysłami”(we współpracy z Leśnym Zakładem Doświadczalnym Krynica od godz.12.05),

- pokaz prac i warsztaty plastyczne (we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krynicy-Zdroju od godz.12.40),

- degustacja lokalnych potraw (przygotowana przez Koło Gospodyń od godz. 13.40),

- warsztaty plastyczne dla dzieci (we współpracy z Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju od godz. 13.45),

- podstawowy kurs poruszania się w górach (we współpracy z PTTK Krynica – Zdrój od godz.14.00),

- prezentacja krynickich wód leczniczych (od godz. 14.15),

- koncert Moniki Dubel (od godz. 14.40),

Dwójka zaprasza także do udziału w konkursie #dwojkanamiejscu!

Więcej informacji na stronie: dwojka.polskieradio.pl.

Tagi