Strona jest w trakcie aktualizacji do nowej wersji. Za ewentualne utrudnienia w przeglądaniu treści, przepraszamy.

Przejdź do stopki

Świątynie Sądecczyzny w akwarelach i rysunkach Krzysztofa Rodaka

Kategoria: Wystawa
Lokalizacja: Galeria "Siedlisko"
Rozpoczęcie: 18.03.2022 17:00
Zakończenie: 19.04.2022 00:00


Zapraszamy do Galerii Siedlisko na wystawę Krzysztofa Rodaka Krzysztof Rodak - malarz, grafik, architekt, rysownik.

 

Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W tej dziedzinie współlaureat kilku konkursów krajowych i zagranicznych, m.in. na zabudowę terenów wystawy światowej EXPO 95 w Wiedniu, gdzie wraz z zespołem zdobyli pierwszą nagrodę. W jego pracowni powstało kilkaset ilustracji architektonicznych oraz kilkadziesiąt makiet w różnych skalach i stylach, od zabudowy mieszkaniowej przez prywatne rezydencje po budynki użyteczności publicznej, jak Europejskie Centrum Solidarności czy prywatne rezydencje na Lazurowym Wybrzeżu. Artysta ten nie ogranicza się jednak wyłącznie do bryły, pragnie wypełniać swoją sztuką przestrzenie. Z pasją projektuje wnętrza i stosuje grafikę użytkową.

Uprawia rysunek, malarstwo sztalugowe i ścienne. Posiada cenną umiejętność tworzenia w jednej z najtrudniejszych technik malarskich jaką jest fresk. Od 2014 roku współpracuje z konserwatorami zabytków tworząc lub odtwarzając dekoracje malarskie we wnętrzach historycznych i współczesnych budowli. Ulubionym tematem prac artysty jest Człowiek i Jego Dusza. Malując, najczęściej szuka inspiracji w sobie. Najlepiej pracuje mu się w zaciszu pracowni, gdzie próbuje utrwalać ulotność stanów ducha, uczuć, emocji. W tym celu szuka za każdym razem odpowiednich środków wyrazu, nie ograniczając się do jednej techniki czy wybranego stylu. Maluje i rysuje zarówno abstrakcje jak i realistyczne krajobrazy, portrety i akty. Stąd też mnogość używanych technik rysunkowych i malarskich, z ulubioną akwarelą (jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich). Organizator i uczestnik krajowych i międzynarodowych plenerów, warsztatów malarskich, oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Szwajcarii, we Włoszech, w Niemczech, Estonii i innych). Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą; m.in. w Monako, Niemczech, Szwajcarii, Korei.

Wystawa eksponowana w Galerii Sztuki „Siedlisko „ powstała w trakcie realizacji projektu stypendialnego finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pt. „Utrwalenie i upowszechnienie wielokulturowego dziedzictwa sakralnego Ziemi Sądeckiej„.

Celem projektu jest rozwój świadomości kulturowej, historycznej i społecznej mieszkańców lokalnych społeczności Sądecczyzny oraz zaprezentowanie tego bogactwa szerszemu gronu odbiorców.

Autor: krynica