Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową

gora-parkowa-krynica1 gora-parkowa-krynica2 gora-parkowa-krynica3 gora-parkowa-krynica4 gora-parkowa-krynica5 gora-parkowa-krynica6 gora-parkowa-krynica7 gora-parkowa-krynica8

Na fali entuzjazmu, po sukcesie technicznym, organizacyjnym i finansowym kolei linowej na Kasprowy Wiech, działacze Ligi Popierania Turystyki z wiceministrem komunikacji Aleksandrem Bobkowskim na czele, Zarząd Miasta Krynica, władze uzdrowiska i Ministerstwo Komunikacji 10 września 1936 r utworzyły spółkę z o.o. „Kolej Górska w Krynicy”, która podjęła się zrealizowania wcześniejszego, pochodzącego z 1932 r. projektu budowy kolei linowo-terenowej na Górę Parkową.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 625.000 zł. Kolej oddano do użytku 19 grudnia 1937 r., a otwarcia dokonał inicjator przedsięwzięcia – inż. Aleksander Bobkowski.  Do chwili wybuchu wojny z nowej inwestycji skorzystało ponad 150.000 osób.

Od kilkudziesięciu lat w większości miejscowości górskich koleje linowe stanowią jedną z głównych atrakcji, a zarazem – umożliwiają, a co najmniej – ułatwiają uprawianie sportów zimowych i turystyki. Dla wielu osób stanowią atrakcję samą w sobie, bo łączą nietrudne pokonywane wysokości z miłym spędzaniem czasu na szczycie, gdzie zwykle poza punktami widokowymi do dyspozycji gości są miłe restauracje i miejsca zabaw dla dzieci. Zresztą sam przejazd koleją linową  – choć zwykle trwa dość krótko – dla milusińskich stanowi świetną rozrywkę. Stąd też miasta turystyczne, dysponujące kolejami linowymi, są dla gości atrakcyjniejsze niż te, które jeszcze kolejek nie mają. Krynica od  prawie 79 lat korzysta z kolei na Górę Parkową i jej historia dowodzi jak bardzo srebrne wagoniki stały się częścią tej pięknej tradycji, dzięki której beskidzkie uzdrowisko co roku przyciąga setki tysięcy gości.

http://www.pkl.pl/koleje-i-wyciagi.html

BILET KOLEJKA NORMALNY 27 - 64 ULGOWY 5-26, 65+
góra - Dół 16 zł 13 zł
w jedną stronę 11 zł 8 zł
OPIEKUN GRUP SZKOLNYCH * 2 zł 1 zł

* 1 Opiekun  na 10 Podopiecznych

Opłaty inne:

-rower, bagaż duży - bilet góra-dół 5 zł, bilet w jedną stronę 3 zł

-przewóz psa (wyłącznie w kagańcu) - bilet góra-dół 5 zł, bilet w jedną stronę 3 zł

BILET ZJEŻDŻALNIA    
POJEDYNCZY PRZEJAZD 4 zł  
5 PRZEJAZDÓW 15 zł

 

 

10 PRZEJAZDÓW 20 ZŁ  

Istnieje możliwość zapłaty kartą płatniczą w kasie.

SKLEP ONLINE

Bilety można kupić w naszym sklepie online z wyprzedzeniem  na 30 dni do przodu.

Uwagi do cennika:

Przejazd darmowy przysługuje: 
• Dzieciom do 4 lat (dzieci urodzone po 01.01.2012), przejazd na podstawie biletu opiekuna, wiek dziecka należy potwierdzić ważnym dokumentem. Nie pobiera się dodatkowej opłaty za wózek dziecięcy.

Komu przysługuje bilet ulgowy: 

 


• Dzieciom do 10 lat. 
• Dzieciom i młodzieży szkolnej na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. 
• Studentom do 26 roku życia (studenci, uczniowie urodzeni po 01.01.1990 r.) na podstawie ważnej polskiej legitymacji studenckiej, legitymacji ISIC oraz EURO 26. 
• Osobom po 65 roku życia (urodzeni przed 31.12.1951) za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek

Cena biletu dla opiekunów grup szkolnych/przewodników (1 na 10 podopiecznych) - 2 zł

GRUPY

Formularz zamówienia znajduje się w zakładce Regulaminy.

Rabat dla członków PTTK 

Dla członków PTTK udzielany jest rabat  wysokości 10% na przejazdy góra, góra-dół lub dół. Podstawą do otrzymania rabatu jest "Legitymacja - Karta Rabatowa PTTK", której ważność potwierdzona jest znaczkiem. Bilety z rabatem można zakupić wyłącznie w kasie kolei.