Zajęcia sportowe w "Kuźni Kołodzieja"

FITBOXING-TRENING FUNKCJONALNY - trening ogólnorozwojowy kompleksowo wzmacniający wszystkie grupy mięśniowe doskonale wpływa na kształtowanie i wysmuklanie ciała, gubienie zbędnych kilogramów, zwiększenie ruchomości w stawach, poprawę koordynacji ruchowej, stabilizacji i równowagi. Przygotowane zestawy ćwiczeń są bardzo dobrą podstawą do podjęcia każdej aktywności ruchowej. Korzystamy ze sprawdzonych ćwiczeń wykorzystywanych w wielu dyscyplinach sportu wyczynowego, gimnastyce korekcyjnej i rehabilitacji ruchowej. Główne cechy tego treningu to funkcjonalność i wszechstronność, aby cieszyć się pełną sprawnością i zdrowiem na co dzień. Potrzeby sportowca profesjonalnego i osób nie uprawiających sportu wyczynowo różnią się tylko stopniem intensywności a nie rodzajem ruchu. Trening funkcjonalny chce od Ciebie zaangażowania, charakteru i siły woli, aby trenować w prawdziwy sposób z prawdziwymi efektami. Postaw wyzwanie sobie i swojemu ciału.

CrossFit-Boxing –jest to forma treningu obwodowego w skład którego wchodzą różne formy ćwiczeń. Jest programem uniwersalnym przeznaczonym dla wszystkich amatorów aktywności fizycznej jak i wyczynowych sportowców. Jego struktura i sposób programowania jednostek treningowych umożliwia rozwój wszystkich 10 cech motorycznych wyodrębnionych przez fizjologów sportowych.
1. Wytrzymałość sercowo-naczyniowa i oddechowa czyli zdolność organizmu do gromadzenia, przetwarzania i dostarczania tlenu do komórek organizmu.
2. Wytrzymałość siłowa - zdolność organizmu do przetwarzania, dostarczania, magazynowania i korzystania z energii.
3. Siła - zdolność mięśni do korzystania z mocy.
4. Elastyczność/gibkość - zdolność do maksymalnego zakresu ruchu w obrębie danego stawu.
5. Moc - zdolność mięśni do korzystania z maksymalnej siły w jak najkrótszym czasie.
6. Prędkość - zdolność do skracania czasu wykonywania określonego ruchu.
7. Koordynacja - zdolność do łączenia kilku różnych wzorców ruchowych w jeden.
8. Sprawność/zwinność - zdolność do skracania czasu przejścia z jednego wzorca ruchowego do innego.
9. Dokładność - zdolność do kontrolowania ruchu w określonym kierunku i na określonej intensywności>
10.Równowaga - zdolność do określania, kontrolowania środka ciężkości ciała w przestrzeni. Jest uniwersalnym programem, odpowiednim dla każdego, niezależnie od poziomu sprawności i doświadczenia. Intensywność trening można dopasować do swoich możliwości poprzez modyfikacje czasu wykonania ćwiczenia, ilości powtórzeń, czy dobieranego obciążenia.
Treningi FitBoxing i CrossFit Boxing (wtorek - czwartek godz 20) Kids-Boxing - /po stworzeniu grup min 10 osób ,termin proponowany to wtorek- czwartek godz. 17/

Gimnastyka ogólno rozwojowa z elementami sportów walki (boks ,kick boxing) i podstawami samoobrony. Program zajęć jest tak ułożony aby rozwijał u młodych uczestników wiele cech zarówno fizycznych jak i psychicznych. Ten wszechstronny rozwój możliwy jest dzięki zastosowaniu różnorodnych form treningu, które obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyczne, akrobatyczne, siłowe, zwinnościowe, gibkościowe, poprawiające koordynację ruchową, spostrzegawczość, koncentrację i odwagę. Sporty walki dla dzieci dla dzieci to jednocześnie wspaniała zabawa i nauka. To także wytrwałość w dążeniu do celu, skuteczna samoobrona, bezpieczeństwo, odreagowanie stresu i przyjaźnie zawierane na lata

BOKS OLIMPIJSKI- BOKS PROFESIONALNY- /wtorek-czwartek godz. 18/ Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów, znanym już w starożytnej Grecji i Rzymie. Z racji swojej popularności i obecności zarówno w formie olimpijskiej jak i profesjonalnej jest uznany za najpopularniejszą na świecie dyscyplinę sportów walki. W naszej sali treningowej prowadzimy zajęcia sportowe w których mogą uczestniczyć osoby chcące uprawiać boks zarówno w formie rekreacyjnej jak i wyczynowej. Boks jest treningiem dla każdego, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszamy więc wszystkich, bez względu na wiek, płeć, warunki fizyczne czy umiejętności. Trening kształtuje wszystkie cechy motoryczne, poprawia sprawność fizyczną, wytrzymałość, szybkość, zręczność, wzmacnia psychikę, a także zdolność koncentracji i wolę walki. Dzięki treningowi boksu można znacznie poprawić kondycję, sylwetkę i ogólne samopoczucie. Gwarantujemy treningi na najwyższym poziomie, pod okiem profesjonalnych trenerów.

TRENINGI INDYWIDUALNE(personalne)- Boks-Kick Boxing -Najszybsza forma przyswajania umiejętności technicznych wykonywana jeden na jeden z trenerem lub w małych grupach. Częstotliwość i godziny treningu ustalane są z trenerem osobistym przez zainteresowanego