Trasy narciarstwa biegowego

Wielofunkcyjne trasy rekreacyjne

Trasy te łączą okolice Góry Parkowej, z malowniczą miejscowością agroturystyczną, jaką jest Tylicz.

Obecnie trasy posiadają 4 punkty startowe:
- szczyt Góry Parkowej,
- ul. Źródlana,
- "Roma" na ul. Pułaskiego
- Stacja narciarska Tylicz

Łączna długość tras to 14 km.  Trasy są odpowiednio utrzymane za pomocą ratraka, zaś odcinek "Roma" - szczyt Góry Parkowej jest oświetlony.
Zimą trasy są przeznaczone dla średnio-zaawansowanych narciarzy biegowych. Latem mają służyć rowerzystom oraz aktywnym spacerom dla każdego. W punktach startowych zamontowano specjalne tablice informacyjne oraz pomocne oznaczenia  wzdłuż całych tras.

   

Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników"

W Dolinie Czarnego Potoku na stokach Jaworzyny Krynickiej zlokalizowane są trasy narciarstwa biegowego „u Leśników”, przygotowane i utrzymywane przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakow

Trasy przygotowane są pomiędzy drogą na Izwór a dolną Stacją Kolejki Gondolowej:

    zielona - o długości ok. 500 m - dla dzieci i uczących się chodzić lub biegać (oświetlona sztucznie)

    żółta - o długości ok. 2400m – dla początkujących (oświetlona sztucznie)

    niebieska - o długości ok. 2800 m - dla zaawansowanych oraz ekstremalna (nieoświetlona, dostępna tylko w dzień)

Trasy (razem ok. 6km) są naśnieżane, ratrakowane i poprowadzone zostały na stoku Jaworzyny po halach i terenach leśnych. Przy trasach znajduje się duży parking i dobrze wyposażona wypożyczalnia biegowego sprzętu narciarskiego. Poszczególne trasy zróżnicowane są pod kątem stopnia trudności. Co roku organizowane są tutaj otwarte zawody dla amatorów m. in. o Puchar Leśników Krynickich czy Puchar Rektora UR.

Zachęcamy wszystkich do zdrowego, aktywnego wypoczynku i podziwiania wspaniałych widoków okolic Jaworzyny Krynickiej.

Trasy są czynne codziennie w godzinach od 9:00 do 16:00.

Bliższe informacje na temat warunków panujących na trasach, zasad korzystania z tras oraz możliwości wypożyczenia sprzętu narciarskiego pod numerem telefonu: Marcin 502658061.

Przypominamy że nasze Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników" mają świadectwo homologacji wydane przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS – Fédération Internationale de Ski) ważne do 31.12.2020r.

Zapraszamy!

W sezonie zimowym  2017/2018 organizujemy zawody narciarskie na Narciarskich Trasach Biegowych „u Leśników” w Dolinie Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju. W dniu 27 stycznia 2018 roku odbędą się zawody otwarte, dla amatorów . Zapraszamy wszystkich miłośników biegania na nartach w różnych kategoriach wiekowych. Szczegóły na naszej stronie www i facebooku.

 

 

CN Azoty – informacja o trasach biegowych tel. 725 580 011

Centrum Narciarskie Azoty przygotowało  atrakcyjne trasy dla tak popularnego ostatnio narciarstwa biegowego. Trasy są  ratrakowane i przygotowywane specjalistycznym  urządzeniem do robienia tzw. ŚLADU.
Trasy znajdują się na wysokości 750 - 790 m.n.p.m przebiegają tzw. Połoninami Słotwińskimi. W związku z tym posiadają bardzo dobre warunki śniegowe, oraz wspaniałe walory widokowe.
Aby skorzystać z tych tras wystarczy  w CN Azoty w Krynicy - Zdroju - Słotwiny wyjechać  spod drewnianej CERKIEWKI wyciągiem nr. 4 (WN 4 ) na górną stację, gdzie rozpoczynają się oznakowane trasy biegowe.
Oferujemy  dwie urozmaicone trasy:
1. MAŁA PĘTLA - NIEBIESKA  - o długości 1200m, łatwa, idealna do  nauki i pierwszych kroków na  nartach biegowych z  niewielką różnicą  wysokości do pokonania. Oznakowana strzałkami niebieskimi.
2. DUŻA PĘTLA - CZERWONA -  o długości 3600 m, dość wymagająca, przygotowana dla  narciarzy biegowych o dobrych umiejętnościach  i kondycji. Oznakowana czerwonymi strzałkami.
Będą na niej organizowane zawody w biegach narciarskich,  zapraszamy też organizatorów do  kontaktowania się w sprawie możliwości przeprowadzenia takich zawodów czy treningów  (CN AZOTY  tel. 18 471 53 67).

Tylicz – osada Domki w Lesie

Zapraszamy do korzystania z trasy narciarstwa biegowego do Tylicza. Malownicze krajobrazy, spokój i cisza to tylko kilka atutów narciarstwa biegowego. W Tyliczu oferujemy Państwu trasę biegową o długości 2,5 km a także o długości 4 km. Trasy te są przeznaczone dla osób o średniozaawansowanym poziomie nauczania a także dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie.
Na miejscu czekają na Państwa regularnie ratrakowane trasy z założonym śladem, parking dla samochodów osobowych i autokarów, nowoczesna wypożyczalnia nart biegowych (marki Rossignol) i serwis a także jedyna w regionie szkoła narciarska dla biegaczy.

Stadion piłkarski – trasa biegowa

Cennik wypożyczalni 

Komplet                 Narty/Buty                 Kije                          

1 h  - 15 zł              10zł                           5zł

2 h - 25 zł               15zł                           8zł

 do 3 h – 30 zł        20zł                           10zł

1 dzień – 40 zł        20zł                           15zł

2-3 dni – 35zł         20zł                           12zł

4-6 dni -30zł           20zł                           10zł

1 tydzień 200 zł      120zł                          50zł

Uczniowie, którzy wykupią pakiet min. 6-ciu godzin szkolenia nie płacą za wypożyczenie sprzętu