WYDARZENIA - Archiwum

Gymkhana narciarska

Szalony zjazd na miednicach oraz slalom z przeszkodami.

Zawody na wesoło! Tradycja narciarska wiele lat później – ostra jazda z trzymanką i bez! Prawdziwe zimowe wyzwanie dla wielbicieli zimy i tych, którzy nie uprawiają sportów zimowych.

W programie m.in.:

  • zawody przygotowane na starych, drewnianych tyczkach
  • dwa przejazdy:

zjazd na nartach z przeszkodami

zjazd na miednicach – slalom równoległy

  • najbardziej ekstremalne wyczyny na śniegu
  • stroje stylizowane na lata 80-te XX wieku
  • festiwal smaków z poprzedniej epoki

więcej
Bitwa na śnieżki

Bitwa na śnieżki

Zapraszamy wszystkie dzieci w każdą niedzielę ferii do udziału w zabawie na śniegu. Bitwa na śnieżki odbywa się o godzinie 12.00. Przyjdźcie i zaszalejcie z Pingwinem. Nagrody czekają na waleczne drużyny.

więcej
Krynica Źródłem Kultury - Krzysztof Cugowski

Krynica Źródłem Kultury - Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny, współzałożyciel i wieloletni wokalista zespołu „Budka Suflera”. Ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych, 4 koncertowe i 5 składanek. Wśród nich znajduje się płyta „Nic nie boli tak jak życie”, która sprzedała się w ilości ponad miliona egzemplarzy, tym samym ustanawiając - nadal niepobity - rekord polskiej fonografii. Znalazły się na niej wielkie przeboje, jak „Takie tango” oraz „Jeden raz”. W 2000 roku Budka Suflera udała się do Studia Buffo, gdzie nagrała płytę „Bal wszystkich świętych”. Tytułowy utwór również okazał się popularnym hitem i przez wiele tygodni okupował czołówki polskich list przebojów. Krzysztof Cugowski koncertował na całym świecie, m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall. Ma na swoim koncie współpracę z Rayem Wilsonem, Stevem Lukatherem, czy Marcusem Millerem (słynnym basistą grającym m.in. z Milesem Davisem i Arethą Franklin). W 2014 roku wokalista został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej.

więcej
Krynica Źródłem Kultury - Happysad

Krynica Źródłem Kultury - Happysad

Happysad jest polską grupą muzyczną, wykonującą muzykę rockową, określany czasem jako rock alternatywny. Zespół od 1995 roku działał pod nazwą HCKF (Hard Core’owe Kółko Filozoficzne), a od roku 1997 zespół został przemianowany na Happy Sad Generation. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrane zostało także logo grupy i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie "Wszystko jedno". Krążek przez wiele tygodni utrzymywał się na liście przebojów radiowej Trójki, a w 2007 roku magazyn Teraz Rock uznał go za jeden z 50 najważniejszych krążków w historii polskiego rocka. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Koncerty Happysad to porządna dawka pozytywnej muzyki, jak i szczególnego klimatu. Warto zaznaczyć, że kapel ma na koncie ponad 450 zagranych koncertów w całym kraju. W październiku 2014 roku Happysad wydał szósty album – „Jakby nie było jutra”. Płyta odbiega od starego stylu grupy, więcej w niej było elektroniki i tanecznych rytmów. Natomiast w lutym 2017 roku ukazał się ich ostatni jak dotąd studyjny krążek, zatytułowany "Obce ciało". Został on świetnie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i fanów zespołu, ugruntowując jego nowy charakter muzyczny.

więcej
Spotkanie w Klubie Podróżnika -

Spotkanie w Klubie Podróżnika - "W KRAINIE KROKODYLA DUNDEE – migawki z Australii”

Biblioteka Publiczna w Krynicy- Zdroju zaprasza 7 lutego (czwartek) o godz. 16.00 na spotkanie w ramach Klubu Podróżnika. Tym razem będzie to prelekcja pt. „W KRAINIE KROKODYLA DUNDEE – migawki z Australii”. O swojej podróży opowie dr hab. Tomasz Pudłocki. Spotkanie odbędzie się w czytelni Biblioteki Publicznej, Al. L. Nowotarskiego 1, wstęp wolny.

więcej
Krynica Źródłem Kultury - Margaret

Krynica Źródłem Kultury - Margaret

Margaret jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, a jej teledyski mają miliony wyświetleń na YouTube. Margaret swoją przygodę z muzyką zaczęła w 2009 r., startując w programie "Szansa na sukces, gdzie została laureatką jednego z odcinków. W 2010 r. działała w grupie Gosia Jamroży Project (lub Margaret J. Project), z którą nagrała kilka piosenek. W 2011 r. założyła bloga Margaret-j.blogspot.com, gdzie prezentowała swoje stylizacje. Jej oryginalność została doceniona m.in. przez producentów i jury programu "Moda z bloga", emitowanego na TVN Style. W 2011-2012 r. aktywnie prowadziła bloga, publikując ponad 100 wpisów rocznie. Od 2013 r. skupia się głównie na muzyce. Artystka jest laureatką takich nagród jak MTV Europe Music Awards, Eska Music Awards, SuperJedynki.Dwukrotnie wygrała w plebiscycie Kobieta Roku Glamour oraz w plebiscycie Radia Zet. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Kids' Choice Awards, Wiktorów czy Telekamer.

więcej
strony 1 2 3 4 5 6 7