Archiwum wiadomości

Uzyskanie jednorazowej wjazdówki do strefy ruchu pieszego

Uzyskanie jednorazowej wjazdówki do strefy ruchu pieszego

Środa, 22 stycznia 2020

Zgodnie z postanowieniami UCHWAŁY NR V.48.2019 RADY MIEJSKIEJ W KRYNICY-ZDROJU z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie korzystania ze strefy ruchu pieszego w Krynicy-Zdroju, wjazd pojazdów do strefy ruchu pieszego obejmującej ulice Nowotarskiego i Dietla w Krynicy-Zdroju wraz Deptakiem odbywac się może tylko za zezwoleniem Burmistrza Krynicy-Zdroju.

więcej
Koncert Messe de Requiem

Koncert Messe de Requiem

Wtorek, 14 października 2014

Centrum Kultury oraz Parafia Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju serdecznie zapraszają na koncert Messe de Requiem w ramach jubileuszu X Krynickich Spotkań z Kulturą Chrześcijańską oraz I Rocznicy nawiedzenia Parafii Zdrojowej przez obraz Jezusa Miłosiernego.

więcej
Tysiące fanów na koncercie O.S.T.R.!

Tysiące fanów na koncercie O.S.T.R.!

Środa, 15 października 2014

W minioną sobotę (11 października), krynicki deptak okupowały tysiące sympatyków hip-hopowych brzmień. Ponad 3-godzinną imprezę zakończył występ łódzkiego rapera O.S.T.R., który porwał krynicką publiczność do wspaniałej zabawy. Podczas koncertu przeprowadzona została również zbiórka charytatywna na rzecz 2-letniego Maksymiliana Smolenia z Tylicza, który urodził się z wrodzą wadą dłoni. Dzięki niej na leczenie chłopca zostanie przekazane prawie 3 tysiące złotych.

więcej
„Zasłużeni i znani spoczywający na cmentarzu przy ul. Cmentarnej w Krynicy-Zdroju

„Zasłużeni i znani spoczywający na cmentarzu przy ul. Cmentarnej w Krynicy-Zdroju"

Piątek, 17 października 2014

To najnowsza pozycja wydawnicza zawierająca biogramy kryniczan i innych znanych osób, związanych z naszym miastem. Autorem książki jest Władysław Maternicki, który zebrał 116 biogramów zasłużonych osób spoczywających na krynickim cmentarzu. Wśród nich są przede wszystkim ludzie, którzy znacząco wpłynęli na rozwój Krynicy, m. in. Leon Nowotarski, Julian Zawadowski, Stefan Półchłopek, członkowie rodzin Nitribittów, Kmietowiczów, Dutkiewiczów, Mravincsicsów.

więcej
strony 1 2 3 4 5 6 7