Archiwum wiadomości

Krynickie gimnazjum objęte patronatem naukowym przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Krynickie gimnazjum objęte patronatem naukowym przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Czwartek, 16 października 2014

Wielkim wydarzeniem, towarzyszącym uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych w Publicznym Gimnazjum im. prof. dra J. Dietla w Krynicy-Zdroju, była wizyta prorektora dr hab. Inż. Sylwestra Tabora, prof. dr hab. Kazimierza Wiecha oraz mgr Michała Szanduły z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Trwające od kilku miesięcy rozmowy, spotkania i dyskusje zaowocowały objęciem patronatem naukowym uczniów klasy pierwszej krynickiego gimnazjum przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

więcej
Krynica-Zdrój rozwija się najszybciej

Krynica-Zdrój rozwija się najszybciej

Wtorek, 28 października 2014

Krynica-Zdrój najszybciej rozwijającą się gminną w powiecie, Krynica jest też według tego raportu 4 w Polsce gminą turystyczną o najwyższych zmianach w potencjale finansowym i 2 o największych zmianach w poziomie rozwoju w ostatnich 4 latach. Twórcy stworzyli ranking skupiony na zmianach jakie zaszły pomiędzy rokiem 2010 a 2014. W skali kraju Krynica-Zdrój została sklasyfikowana na 135 miejscu na 2479 samorządów.

więcej

Ogłoszenie o wynikach konsultacji

Wtorek, 28 października 2014

Burmistrz Krynicy-Zdroju informuje, że w wyniku ogłoszonych w dniu 10 października 2014 r. konsultacjach projektu uchwały "Programu współpracy Gminy Krynicy-Zdroju z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015" do upływu terminu wskazanego w ogłoszeniu o konsultacjach (tj. do 24 października 2014 roku), nie wpłynęły żadne opinie od podmiotów uprawnionych do udziału w konsultacjach wyżej wymienionego aktu prawa miejscowego.

więcej
Kryniczanin Wojciech Urbański Mistrzem Świata w barmaństwie klasycznym!

Kryniczanin Wojciech Urbański Mistrzem Świata w barmaństwie klasycznym!

Środa, 29 października 2014

Podczas Mistrzostwa Świata Barmanów w Kapsztadzie w południowej Afryce, gdzie spotkali się barmani z 60 krajów pierwszym polskim Mistrzem Świata w stylu klasycznym został kryniczanin Wojciech Urbański, który przygotował drinka „Golden Hope”! Swoją przygodę z barmaństwem zaczął w 2006 roku, obecnie jest ambasadorem marki Bareq oraz szkoleniowcem w Krakowskiej Szkole Barmanów.

więcej
Krynica-Zdrój „Odblaskową Gminą”

Krynica-Zdrój „Odblaskową Gminą”

Czwartek, 30 października 2014

W dniu 29 października 2014 w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie podsumowano I Edycję Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Gmina”. Organizatorami konkursu byli Małopolska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Województwo Małopolskie oraz Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Na ponad 180 małopolskich gmin, udział w Konkursie wzięło ponad 30 gmin. Gmina Krynica-Zdrój zajęła 4 miejsce, a burmistrz Dariusz Reśko otrzymał wyróżnienie.

więcej
strony 1 2 3 4 5 6 7