Kącik zabaw dla dzieci – otwarty!

W Filii Biblioteki Publicznej na osiedlu Źródlana powstał nowy kącik zabaw dla dzieci. Najmłodsi czytelnicy znajdą tam, oprócz ciekawych książek, bajkowego zamku i kolorowego stolika, wiele innych niespodzianek, m. in. zabawki i gry edukacyjne: piasek kinektyczny, pucholinę czy „Tajemniczą torebkę” – zestaw składający się z książki, gry dla całej rodziny oraz zabawki, którą można pożyczyć do domu. 

Kącik powstał dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, organizatora Konkursu pod nazwą „Wolontariusz po radosnej stronie życia” i grupie wolontariuszy – pracowników firmy Coca-cola HBC Polska Sp. z o. o z Tylicza, którzy pomagali go urządzić. Wszystkie działania odbywały się w ramach projektu pt. „Spotkajmy się w bajkowym świecie”, którego liderem była pani Agnieszka Krzyżak z firmy Coca-cola. Wartość przekazanego sprzętu, książek, zabawek oraz wyposażenia wyniosła 5 tys. zł.
W otwarciu tego bajkowego miejsca – 30 października, wzięły udział przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola  z Oddziałami Integracyjnymi "Piątka", dzieci mieszkające na osiedlu Źródlana oraz wolontariusze z firmy Coca-cola. Były gry, zabawy, zajęcia plastyczne  i głośne czytanie bajek. Wśród zakupionych książek, gier i kreatywnych zabawek znajdują się również takie, które wspomagają rozwój dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do odwiedzania bajkowego kącika zabaw w bibliotece na osiedlu Źródlana. 
To już drugi projekt Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, którego beneficjentem była krynicka biblioteka. Pierwszy pt. „Jestem eko,  jestem zdrowy!” był realizowany podczas tegorocznych wakacji w Filii na osiedlu Czarny Potok. Na działania związane z edukacją ekologiczną i sprzęty potrzebne do prowadzenia zajęć biblioteka pozyskała 3,8 tys. zł. Jako lider projekt prowadziła Maria Czuba- Latoń.