TO JUŻ PIĘĆ LAT TEATRU W KRYNICY

TO JUŻ PIĘĆ LAT TEATRU W KRYNICY.

19 grudnia o g. 17.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju odbędzie się Koncert Jubileuszowy z okazji 5-lecia istnienia Chóru Teatru Modrzewiowego mieszkańców Krynicy-Zdroju.

Idea reaktywacji Teatru Modrzewiowego w Krynicy jest realizowana przez Fundację Sztuka Teatru od 2016 roku. Ożywia tradycje kulturalne miasta przypominając o Teatrze Modrzewiowym, intensywnie funkcjonującym w Krynicy w czasach jej świetności, na przełomie XIX i XX wieku. Łączy w sobie misję artystyczną - produkując profesjonalne inscenizacje i społeczną - dzięki cyklom warsztatów i spotkań angażuje mieszkańców do uczestnictwa w tworzeniu spektakli.  “ Zależy nam, by odwoływać się do lokalnej historii i podkreślać jej aspekt wielokulturowy. Chcemy poprzez Teatr Modrzewiowy łączyć pokolenia i instytucje, ożywiać wyjątkowe przestrzenie.” - dodaje Karolina Fortuna kryniczanka, aktorka, dramaturżka, członkini zarządu Fundacji Sztuka Teatru.

Teatr Modrzewiowy ma na swoim koncie realizację czterech spektakli.  "WARszawianka" St. Wyspiańskiego, Dworzec PKP w Krynicy-Zdroju (2016),  "Gdy skamienieje wiatr / będziemy wzruszać powietrze" , Stara Kotłownia Starych Łazienek Borowinowych (2017), NIKI4LIVE , Fasada budynku Nowych Łazienek Mineralnych(2018),  “Nova. Operetka w trzech aktach” , Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego (2021). Każdy z nich powstawał z udziałem  międzypokoleniowej grupy mieszkańców Krynicy-Zdroju, którzy razem z profesjonalnymi aktorami występowali na scenie.

Tegoroczny koncert ma za zadanie uczcić pięć lat wspólnych relacji, pracy, przyjaźni. Jest świętem mieszkańców Krynicy dla mieszkańców Krynicy. Okazją do spotkania i wspólnego śpiewania pieśni. Chwilą na wspomnienia i obcowanie z emocjami drzemiącymi w pieśniach polskich, żydowskich i łemkowskich.

Koncert będzie także transmitowany on-line na stronie Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, które jest partnerem organizacyjnym wydarzenia.

Jubileusz organizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Tagi