Krynica partnerem III Igrzysk Europejskich 2023

Biegi, MTB, sporty walki... Krynica partnerem III Igrzysk Europejskich 2023

 

Krynica zostanie miastem partnerskim III Igrzysk Europejskich 2023 organizowanych przez Kraków i Województwo Małopolskie. Na terenie gminy planowane jest zorganizowanie biegów górskich, zawodów rowerowych MTB oraz sportów walki.

Igrzyska Europejskie organizuje Stowarzyszanie Europejskich Komitetów Olimpijskich (The European Olympic Committees – EOC). Dotąd odbyły się dwie edycje, w Baku (Azerbejdżan, 2015) i w Mińsku (Białoruś, 2019). Zawody sportowe, rozgrywane są co cztery lata z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich.

Kraków i Małopolska otrzymały rolę gospodarza III Igrzysk Europejskich 2023. Miastami partnerskimi, w których planuje się zorganizować zawody to Tarnów, Zakopane i Krynica.

- Dla nas to niepowtarzalna szansa na promocję, rozwój i poprawę stanu infrastruktury sportowej. Zrobimy wszystko, aby nasza gmina wypadła jak najlepiej pod względem organizacyjnym i logistycznym.-informuje Piotr Ryba, burmistrz Krynicy. 

- Powołam zespół roboczy, który zajmie się sprawami infrastruktury, organizacji imprez, organizacji bazy hotelowej i bezpieczeństwa. Jeszcze w grudniu planowane jest spotkanie na szczeblu roboczym z przedstawicielami organizatora. 

Wszystkie dyscypliny sportowe, które zostaną rozegrane w ramach III Igrzysk Europejskich to: badminton, biegi górskie, gimnastyka, judo,  karate, koszykówka, kajakarstwo (slalom, sprint), kolarstwo (MTB, szosowe), łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłka ręczna plażowa, pływanie artystyczne, podnoszenie ciężarów, rugby, siatkówka (halowa, plażowa), skoki narciarskie na igelicie, strzelectwo sportowe, szermierka, taniec sportowy, tenis stołowy, triathlon, wspinaczka sportowa oraz zapasy.

- Na terenie hali lodowej oraz na trasach rowerowych odbywać się będą zawody w sportach walki oraz dyscypliny rowerowe MTB, a także biegi górskie - dodaje burmistrz.  III Igrzyska zaplanowane są na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Będzie to największa impreza sportowa w Małopolsce, z udziałem około 5 tysięcy sportowców.

(MK) fot. ilustracyjne aut. 

źródło: sadeczanin.info 

Tagi