Otwarcie Sezonu Zimowego 2020/2021!

Otwarcie Sezonu Zimowego 2020/2021!

Najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Beskidzie Sądeckim SŁOTWINY ARENA w sobotę 28 listopada inauguruje sezon narciarski 2020/2021. Sprzyjająca aura od kilku dni umożliwiała pracę sytemu naśnieżania, dzięki któremu przygotowana została główna trasa. - Jesteśmy gotowi przyjąć pierwszych narciarzy i snowboardzistów, wprowadzając szereg przemyślanych i staranie przygotowanych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo epidemiczne – deklaruje Maciej Szymański – członek zarządu Słotwiny Arena. Ośrodek sfinalizował III etap prac przy najnowocześniejszym w Polsce systemie naśnieżania firmy Technoalpin, który produkuje świeży śnieg na wszystkich naszych dziewięciu trasach. W system została wyposażona również ulubiona trasa narciarska „dookoła świata” - to prawie dwa kilometry długości. NOWY SNOW PARK Inwestycją, która szczególnie ucieszy snowboardzistów jest nowy Snow Park, który niebawem zostanie oddany do użytku. Specjalistyczna ekipa, budującą parki w największych kurortach w Alpach i na świecie profesjonalnie zaprojektowała i wykonała ciąg przeszkód o różnej skali trudności, rozmieszczonych na trasie długości blisko 400 m. Jako jeden z najbardziej progresywnych parków w Polsce daje gwarancję wspaniałych lotów. Jest skierowany dla początkujących riderów, z wieloma ciekawymi opcjami również dla bardziej zaawansowanych. Snow Park obsługuje nowoczesna 6 osobowa kolej krzesełkowa Doppelmyar. NOWE OŚWIETLENIE STOKU - Nowości i udogodnień w tym sezonie będzie więcej - mówi Maciej Szymański. Trwają prace przy budowie dodatkowego oświetlenia stoku, dzięki któremu nocna jazda będzie jeszcze przyjemniejsza i bardziej bezpieczna. W trakcie realizacji jest budynek obsługi technicznej wraz z pomieszczeniem dla osób obserwujących naukę jazdy na stoku dla początkujących, tarasem widokowym i toaletą. W budynku dolnej stacji kolei Słotwinka powstaje kasa biletowa i toalety. Obszerny i wygodny parking został rozbudowany o ponad sto miejsc. 28 listopada ośrodek będzie czynny od 8:00 do 21:00 z przerwą na ratrakowanie w godz. 16:00 – 18:00. W tym roku także narciarze będą mogli spacerować po pierwszej w Polsce Wieży widokowej w koronach drzew (www.wiezawidokowa.pl).

SŁOTWINY ARENA – SZUSUJ Z NAJLEPSZYMI Słotwiny Arena to miejsce stworzone ponad 40 lat temu przez grupę pasjonatów, z wielkiej miłości do sportów zimowych. To właśnie pasja do aktywności na świeżym powietrzu, wyjątkowa atmosfera oraz uśmiechy na twarzach pracowników sprawiają, że ośrodek jest ceniony zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Obecnie Słotwiny Arena to jeden z najbardziej znanych na południu Polski zimowych ośrodków narciarskich. Posiada 10 km tras, 2 nowoczesne, sześcioosobowe wyciągi kanapowe z osłonami przeciwwiatrowymi, wyciąg taśmowy dla najmłodszych, nowoczesny system naśnieżania, jeden z najbardziej progresywnych snow parków w Polsce (tegoroczna nowość), restaurację i pensjonat. Kultowe imprezy takie jak: Splash (czyli przejazd na nartach/snowboardzie przez basen wypełniony wodą), Gymkhana narciarska (slalom na miednicach) oraz Liga Kubusiowego Narciarza (zawody dla dzieci od 4 lat) wpisały się na stałe do zimowego harmonogramu imprez stacji. Latem ośrodek zamienia się w doskonałe miejsce dla miłośników przyrody oraz rowerów! Liczne szlaki turystyczne, a przede wszystkim atrakcja na skalę kraju – pierwsza w pełni drewniana konstrukcja ścieżki w koronach drzew, zwieńczona Wieża Widokową o wysokości 49,9 m, przyciąga turystów pragnących podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Beskid Sądecki. Okazję do rowerowego szaleństwa daje nowo powstały Bike Park, oferujący 10 km tras rowerowych na 4 ścieżkach: zielonej, 2 niebieskich i czerwonej.
GRUPA PINGWINA – LIDER NA RYNKU SPORTÓW NARCIARSKO-ROWEROWYCH Słotwiny Arena jest jednym z ośrodków sportowych należących do Grupy Pingwina. Skupia ona pięć całorocznych ośrodków narciarsko – rowerowych w Beskidach (Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej) oraz na Mazurach (Kurza Góra) tworzących serdeczną atmosferę zarówno dla pasjonatów białego szaleństwa jak i dla całych rodzin, dając im możliwość różnorodnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu: na nartach, na snowboardzie, na rowerze albo po prostu na spacerze wśród koron drzew i najpiękniejszych widoków w Polsce. Ośrodki Grupy Pingwina słyną z tego, że bardzo dbają o jakość obsługi i infrastruktury. Narciarze twierdzą, że trzyma wręcz alpejski poziom. Jako jedyny operator w Polsce Grupa Pingwina oferuje całoroczny karnet Pingwin PASS 365 na narty i rower oraz miłe niespodzianki.

Kontakt: Grzegorz Lenartowicz
Dyrektor ds. komunikacji w Grupie Pingwina
e-mail: kontakt@grupapingwina.pl
tel. 512 409 801
www.slotwinyarena.pl
www.wiezawidokowa.pl
www.grupapingwina.pl

Tagi