Krynica Zdrój - zgrupowanie Hokejowe Nadzieje Olimpijskie

Krynica Zdrój - zgrupowanie Hokejowe Nadzieje Olimpijskie.

Zgrupowanie zaszczyciło 48 zawodników, zaproszonych przez kluby z Krynicy, Nowego Targu, Katowic/Janowa, Katowic, Bytomia i Sanoku oraz Łodzi. Po szkołę hokejową przyjechali między innymi, zawodnicy jako sportowy wzór do naśladowania, a zarazem reprezentanci Polski - Grzegorz Pasiut, Patryk Krężołek, Paweł Zygmunt. Kadrowicze trenowali, aby wraz z młodzieżą wspólnie wylać pot. Wysiłek i wzór, który może ich zbliżyć do powołań na kadrę.treningi odbywały się na hali lodowej w Krynicy- Zdrój oraz na Słowacji Stara Lubowla 

Cel i marzenia organizowanej od 2013 roku grupy HNO współpracującej pod przewodnictwem sędziego hokeja na lodzie i psychologa sportu, a tym razem również organizatora programu - Katarzyny Zygmunt. Jej zespół to praca skupiająca się na wyszkoleniu zawodników zasługujących na powołanie do Polskiej Kadry Hokeja na Lodzie, do Igrzyskach Olimpijskich. Główny cel to zarządzanie sportowymi talentami, które jest potrzebne przez cały proces szkolenia. Profesjonalne podejście do pracy, czy to w aspekcie amatorskim, czy zawodowym jest tak samo potrzebne i przekłada się na wzorce oraz na wyniki uzyskiwane w krótkim i długim okresie przygotowania zawodnika. Jakie to przeżycie i ile kosztuje pracy, aby dostać się na Olimpiadę - osobiście nam opowiadali o tym Olimpijczycy, Gabriel Samolej i 40-krotny mistrz Polski w Łyżwiarstwie Szybkim Paweł Zygmunt  –  aktywny w Polskim Komitecie Olimpijskim.
 
Pomimo dużych trudności związanych z kryzysem spowodowanym przez koronawirus, po raz kolejny odbyło się w Krynicy Zdrój zgrupowanie hokeistów pod nazwą Hokejowe Nadzieje Olimpijskie. Organizatorem jest stowarzyszenie Infinitas, Klub Hokejowy KTH, menadżer Adam Krok. 

Analizę wideo i korektę pracy bramkarzy przeprowadził trener Martin Klempa. Na lodzie trener napastników i obrońców on ice Jergus Cani. Trener przygotowania motorycznego of ice Grzegorz Brejta. 

Zaproszone osoby miały przyjemność trenować przez cały tydzień. Co ważne, dzięki doskonałej organizacji Infinitas, Klubu Hokejowego KTH i współpracujących sponsorów FAKRO, KRYNICZNKA, MURAPOL, mogło się to odbyć przy koszcie na zawodnika wynoszącym jedynie 300 zł. Dziękując sponsorom życzymy, aby ich produkty również miały zaszczyt obsługiwać Olimpiadę!

Katarzyna Zygmunt, Tomasz Węglarczyk oraz Gabriel Samolej przedstawiciele MOZHL Patronat Honorowy. Patronat medialny Radio Kraków / drużyny Infinitas Klub Hokejowy KTH w sezonie 2020/21.

Filmik z wydarzenia  https://youtu.be/79gAr1o0rPs

Żródło: Tomasz Węglarczyk

 

Tagi