Branża hotelarska: rezerwacje przekładane na jesień czy odwoływane?

Branża hotelarska: rezerwacje przekładane na jesień czy odwoływane?

Koronawirus nabroił w świecie. Nie ma branży, która by tego nie odczuła. Dlatego rozmawiamy z przedsiębiorcami z regionu, jak radzą sobie w tym trudnym czasie. Zweryfikowane plany, nowa rzeczywistość i nowe wyzwania czekają również hotelarzy.

Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy Hajduczek jest położony 15 minut spacerem od centrum Krynicy-Zdroju w cichej, zielonej okolicy. Obiekt posiada 50 pokoi, które będą stopniowo zapełniane już od drugiego, długiego, weekendu czerwca.

Czas, kiedy ośrodek nie przyjmował gości, został poświęcony na generalne porządki, remonty, szkolenia pracowników, wdrażanie wszystkich potrzebnych do działania nowych procedur. Dyrektor Ośrodka Sanatoryjno-Wczasowego, Anna Tomala, mówi, że wciąż pojawiają się telefony - goście pytają o wolne pokoje zarówno na turnusy rehabilitacyjne, jak i pobyty wypoczynkowe

Większość rezerwacji z kwietnia i maja została przełożona na jesień. Stosunkowo niewielu gości postanowiło odwołać swój pobyt. Szukając informacji o atrakcjach w Krynicy-Zdroju warto zajrzeć na bloga prowadzonego przez pracowników Hajduczka. 

W miejscu dawnego Gwarka, przy ulicy Świdzińskiego w Krynicy-Zdroju powstaje nowy obiekt – Willa pod Różami. Ze względu na epidemię wywołaną COVID-19, prace posuwają się nieco wolniej, jednak jak zapowiada Ewa Stańczyk, nowa właścicielka obiektu, willa na pewno będzie gotowa już we wrześniu, a może nawet wcześniej.

- Jestem już w połowie analiz bezpieczeństwa budynku i pozwoleń na jego użytkowanie głównie przez gości, relacjonuje Ewa Stańczyk. Końca dobiega renowacja: malowanie, wymiana wykładzin dywanowych na panele podłogowe, zmiana oświetlenia, mebli. Właścicielka w nowym obiekcie stawia na zieleń, jako kolor nadziei, której dziś tak bardzo nam wszystkim potrzeba.

 Poza tym uczę się mojego nowego domu i poznaję uroczą Krynicę. - Choć, koronawirus trochę namieszał, to i tak będzie cudnie, dodaje właścicielka Willi pod Różami.

Michalina Poręba (m.poreba@isw.org.pl), 

Źródło: sadeczanin.info>>

Tagi