Kolejny udany start zawodników Krynickiego Klubu Taekwondo Arcus-Krynica

Ostatni już w tym roku i kolejny udany start zawodników Krynickiego Klubu Taekwondo Arcus-Krynica

Podczas Świętokrzyskiej Olimpiady Taekwondo 21 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim nasze miasto i Klub Arcus reprezentowało dziesięcioro młodzików i kadetów.

Tegoroczny Mistrz Polski Kadetów Bartek Horoszko również w Ostrowcu nie dał szans rywalom w kategorii do -65kg. wygrywając wszystkie walki przed czasem. Podobnie wysoką formę zaprezentowała Kadetka Weronika Zaprzałka wygrywając kategorię do 41kg w podobnym stylu. Złoty medal wywalczył w kategorii do 53kg Piotr Domiter oraz w kategorii Młodzików do 30kg Oliwier Majewski. Na drugim stopniu podium stanęli młodzicy Konrad Jarząb w kat. do -30kg, Xawier Michalski w kat. do 30kg oraz Nikol Seredyńska -24kg.  Brązowe medale z zawodów przywiozły również kadetka  Karolina Szlaga -41kg oraz młodziczka Olga Jeżak – 40kg. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z Polski, Słowacji i Białorusi, a reprezentacja Krynickiego Klubu Arcus zdobyła 9 medali 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.  

Podsumowując wyczyny zawodników Krynickiego Klubu Taekwondo Arcus-Krynica możemy przyznać, że był to udany rok. Dwa złote i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski oraz ponad 40 medali w Pucharach Polski oraz zawodach międzynarodowych. Cztery medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Siedmioro zawodników zakwalifikowanych do Kadry Wojewódzkiej. Trzy nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe dla zawodników oraz nagroda za wysoki poziom szkolenia sportowców Ziemi Sądeckiej z rąk Starosty Nowosądeckiego. Miejmy nadzieję, że i przyszły 2020 rok będzie podobny. Wszystkim naszym sympatykom i kibicom składamy życzenia zdrowych i spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. 

Zarząd Klubu i zawodnicy serdecznie dziękują Urzędowi Miejskiemu w Krynicy-Zdroju,  Starostwu Powiatowemu oraz firmie Muszynianka za wspieranie naszej działalności w 2019 roku.  

 

 

/tekst: Jarosław Jarząb/

Tagi