Udany występ w Pucharze Polski zawodników Arcusa

Udany występ w Pucharze Polski zawodników Arcusa

 

W miniony weekend 18-20.10.2019r. w Legionowie na Hali Areny odbył się międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało ponad 700 zawodników z 5 krajów i 72 klubów.
Przez dwa dni zawodnicy rywalizowali na 6 matach. Reprezentacja Małopolski liczyła 27 zawodników w tym ośmioro zawodników Arcusa. W pierwszym dniu zawodów rywalizowali kadeci i juniorzy. Pięcioro startujących w tym dniu zdobyło 4 brązowe medale.  Tegoroczny Mistrz Polski Bartłomiej Horoszko debiutując w nowej, wyższej kategorii wagowej wywalczył brąz w kat. kadet do 57kg, Richatd Siedlarz w kat. kadet +57kg, Piotr Domiter w kat. kadet do 41 kg, Weronika Zaprzałka w kat. kadet do 41kg. W drugim dniu zawodów wystartowała nasza seniorka Vanessa Malczewska, która zakończyła udział na 5 miejscu. Medal brązowy przypadł młodziczce w kat do 44kg Oldze Jeżak.
Przed kadetami jeszcze w tym roku dwa starty. Początkiem listopada Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich CEFTA w Bełżycach oraz końcem listopada Puchar Polski w Olsztynie.
Wyjazd zawodników wspierał Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju oraz Województwo Małopolskie i Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej 

foto: tkd.krynica.pl 

Tagi