Natalia Tomasiak wygrywa swoją pierwszą setkę. Udany debiut i zwycięstwo w Ultra Trail Lake Orta!

Natalia Tomasiak wygrywa swoją pierwszą setkę. Udany debiut i zwycięstwo w Ultra Trail Lake Orta!

 

UTLO to jeden z większych festiwali biegowych w północnych Włoszech gdzie na 5 dystansach rywalizuje ponad 2000 zawodników. 25% uczestników stanowią obcokrajowcy, w tym roku reprezentujący 45 krajów. W tegorocznej edycji do festiwalowych biegów dołączył dystans 100 km z przewyższeniem 6210 metrów, który miał być debiutem dla Natalii Tomasiak na tak długim dystansie. Do rywalizacji na setce przystąpiło 400 osób w tym ponad 60 kobiet. Zawodniczka Salomona spisała się kapitalnie zwyciężając wśród kobiet, a w klasyfikacji Open zajmując dziewiątą lokatę.

Wszystkim uczestnikom biegów na festiwalu UTLO przyszło w tym roku rywalizować w skrajnie trudnych warunkach. Niestety tym razem wszelkie prognozy pogodowe dokładnie się potwierdziły. Zawodnikom przy starcie towarzyszyła delikatna mżawka, która po godzinie zamieniła się w solidne i nieustające opady deszczu. Tak naprawdę przestać padać, ma dopiero w środę. Na szczęście organizatorzy nie dostali żadnych informacji o kontuzjach czy nieszczęśliwych wypadkach, chociaż wiadomo, że pogoda zebrała swoje żniwo i wielu zawodników nie ukończyło rywalizacji.

Dystans 100 km wystartował punktualnie o 23, a na zawodników poza deszczową i długą nocą (wschód słońca planowany dopiero przed 8 rano) czekała jeszcze mgła. Każdy biegacz był praktycznie skazany na siebie, dlatego, że widoczność w wyższych partiach gór była naprawdę kiepska i strach pomyśleć co by się działo, gdyby komuś przydarzyła się awaria czołówki.

Tagi

GALERIA