Zapraszamy do nowo otwartego Parku Światła na Górze Parkowej!

50 tysięcy światełek tworzy tu unikatowe rzeźby świetlne. 

Już u podnóża dolnej stacji kolei, niemalże od ulicy Nowotarskiego, turystów zapraszają choinki pochylone na alejką prowadzącą do kolejki. Oświetlone sopelkami schody prowadzą wprost pod budynek dolnej stacji.

Na szczycie rozpościera się świetlista łuna bijąca z Parku Światła, którą widać już z wagonika jadącego na szczyt Góry Parkowej.... A tam znajdziecie między innymi krynickie sanie z parą koni, wzorowane na historycznej fotografii wykonanej w Krynicy w latach 20' XX wieku, na której sam Leon Nowotarski pozował do zdjęcia tuż przez rozpoczęciem podróży saniami po mającego zawitać tam Józefa Piłsudskiego.

Jest urokliwa pijałka, czyli dzbanuszek z wydłużonym dzióbkiem - doskonale znany wśród kuracjuszy smakujących wód mineralnych, w które obfituje Krynica Zdrój. Nieodzownym elementem związanym z zimą i świętami jest oczywiście choinka, przyozdobiona tysiącami światełek, bombek,  świec, oraz okazałymi listkami - odwzorowanymi z logo Góry Parkowej. Jest i baldachim z blisko 10 tysiącami diod błyszczącymi ponad głowami turystów spacerujących pod Pergolą, oraz wiele innych rzeźb związanych z tematyką zimowych sportów...

Magia rzeźb świetlnych przenosi nas wprost do bajkowej krainy, dostarczając niezapomnianych wrażeń...

Park Światła czynny jest codziennie, po zmierzchu, aż do końca lutego w godzinach funkcjonowania kolei.

Tagi

GALERIA