Konferencja prasowa Krynica Źródlem Kultury 2018

9 stycznia w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju miała miejsce konferencja prasowa dotycząca cyklu wydarzeń „Krynica Źródłem Kultury”, który rozpocznie się 13 stycznia koncertem zespołu Zakopower. Na konferencji głos zabrał prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów S.A. Grzegorz Biedroń, Burmistrz miasta Krynica-Zdrój Dariusz Reśko, członek zarządu Polskich Kolei Linowych S.A. Łukasz Chmielowski oraz dyrektor artystyczny Jan Malski.

9 stycznia w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju miała miejsce konferencja prasowa dotycząca cyklu wydarzeń „Krynica Źródłem Kultury”, który rozpocznie się 13 stycznia koncertem zespołu Zakopower. Na konferencji głos zabrał prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów S.A. Grzegorz Biedroń, burmistrz miasta Krynica-Zdrój Dariusz Reśko, członek zarządu Polskich Kolei Linowych S.A. Łukasz Chmielowski oraz dyrektor artystyczny Jan Malski.

Konferencję rozpoczął prezes zarządu Uzdrowiska Krynica Żegiestów S. A.

- Jesteśmy spółką Skarbu Państwa. Organizując już po raz czwarty cykl wydarzeń „ Krynica Źródłem Kultury” kierujemy się nie tylko działalnością generującą zyski, ale również wypełniamy naszą misję społeczną. Jej częścią jest dbałość o kulturę i na tej płaszczyźnie realizujemy projekty skierowane nie tylko do mieszkańców naszego miasta, czy Sądecczyzny, ale także odwiedzających nas turystów.

- Dla Krynicy eventy to jeden z kluczowych instrumentów promocyjnych - mówił następnie burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko. - Promowanie i umacnianie wizerunku miasta jako miejsca wyjątkowych, związanych z kulturą spotkań, to priorytet w ramach naszej strategii. Proszę zwrócić uwagę, że nieprzypadkowo kalendarium wydarzeń Krynica Źródłem Kultury przypada na 6 tygodni ferii zimowych. Chciałbym również podkreślić znakomitą współpracę z Uzdrowiskiem Krynica Żegiestów S.A. i zapewnić, że wspólnych projektów będzie jeszcze więcej.

Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL - jednego ze sponsorów cyklu - podkreślił, że dobre marki się przyciągają.

- Bardzo się cieszę, że Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe mogą współpracować razem. Jestem pewien, że ten projekt jest szansą na poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty zimowej miasta. Świetnie się składa, że w ciągu dnia możemy zapraszać turystów na narty na Jaworzynę Krynicką, czy spacer po wyjechaniu na Górę Parkową, a wieczorem zaoferować im rozrywkę na najwyższym poziomie. Tym wydarzeniem budujemy markę Krynicy, ale również i całej Małopolski - zarówno Krynica Źródłem Kultury, jak i letni festiwal Hej Fest - odbywający się na Gubałówce, w Krynicy oraz Szczawnicy - wchodzą w skład projektu Małopolska Brzmi Dobrze. To oznacza, że wszyscy razem, działając lokalnie, budujemy ponadlokalny projekt - dodał Łukasz Chmielowski.

Jan Malski, dyrektor artystyczny cyklu oraz przedstawiciel jednego z organizatorów - agencji eventowej Especto - zwrócił uwagę, iż spora część z tegorocznych gwiazd będzie w Krynicy występować po raz pierwszy.

- Cieszę się, że ponownie spotykamy się w tym miejscu. Krynica jest prawdopodobnie jedynym miejscem, które gości tak wiele festiwali i wydarzeń kulturalnych w okresie zimowym - mówił Malski. - Bardzo serdecznie chciałbym również powitać na pokładzie Radio Zet, które w tym roku zostało naszym patronem medialnym. Otwierający tegoroczną edycję koncert będzie wydarzeniem specjalnym, gdyż obok gwiazdy - Zakopower - wystąpią na nim również zespoły uczestniczące w Festiwalu Supportów, którego celem jest wyłonienie najciekawszych polskich zespołów młodego pokolenia.

Na koniec konferencji głos zabrał jeszcze prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów S.A. Grzegorz Biedroń. - Cykl Krynica Źródłem Kultury zostanie wsparty medialnie nie tylko przez naszych tegorocznych patronów, ale również przez  kampanię billboardową w całej Polsce. Będzie ona promować wydarzenie i zachęcać do wzięcia w nim udziału nie tylko mieszkańców Sądecczyzny, czy Małopolski, ale również Warszawy, Łodzi, czy Wrocławia. Krynica nie jest już miastem wyłącznie dla kuracjuszy - stała się bardzo atrakcyjna dla młodszego pokolenia, a także rodzin z dziećmi. - Jestem pewien, że podczas tegorocznych koncertów wszyscy będą się świetnie bawić - dodał Biedroń.

Tegoroczna edycja Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego, a rozpocznie się koncertem Zakopower 13 stycznia. Podczas kolejnych 12 wydarzeń artystycznych zobaczymy między innymi Bajm, Kult, Chylińską, Czerwone Gitary i kabaret Ani Mru-Mru.

Tagi