Przejdź do stopki

Kryniczanki WICEMISTRZYNIAMI MAŁOPOLSKI

Treść

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W KRYNICY WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

W dniu 26.04.2016 w Tokarnii k/ Myślenic odbył się finał województwa w mini siatkówce dziewcząt szkół podstawowych. Do zawodów zakwalifikowało się 6 najlepszych szkół z całego województwa. Należy nadmienić, że aby dotrzeć do finału województwa, musiały wygrać wiele turniejów: gminne, międzygminne, powiatowe oraz półfinał województwa. Do zawodów zgłosiły się szkoły:

SP Tokarnia                    SP Wieliczka

Do walki o miejsca 1-4 awansowały  po dwa zespoły z każdej grupy z zaliczeniem meczu. Nasze dziewczyny trafiły w pierwszym spotkaniu na bardzo wymagające dziewczęta z SP 155 Kraków i przegrały go 2:0. Drugi mecz w grupie pomiędzy SP 155 Kraków i SP Wieliczka zakończył się wygraną dziewczyn z Krakowa2:0. Nasze siatkarki podniosły się po porażce, wiedząc, że muszą wygrać drugi mecz, żeby liczyć się w walce o medale. Swój drugi mecz wygrały bezkonkurencyjnie 2:0.
W grupie A z pierwszego miejsca awansowała szkoła w Andrychowie, natomiast drugie miejsce przypadło szkole w Zalasowej.
W rundzie finałowej pierwszy mecz rozegrały dziewczęta z Krakowa przeciwko koleżankom z Zalasowej. SP 155 nie dało szans swoim przeciwniczkom wygrywając 2:0. SP w Andrychowie, typowana na faworyta do złota, podejmowała w pierwszym meczu finałowym SP 2 z Krynicy. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Pierwszy set stał się łupem dziewczyn z Krynicy, do drugiego seta dziewczęta z Andrychowa podeszły bardzo skoncentrowane, co przyniosło im zwycięstwo. O końcowym sukcesie w tym meczu musiał zadecydować tie break, którego lepiej rozpoczęły dziewczęta z Andrychowa przy zmianie stron prowadziły 8:6. Nasze siatkarki nie poddały się jednak i doprowadziły do wyniku 9:8. Końcówka meczu była walką punkt za punkt, co bardzo nas cieszyło, ponieważ byliśmy w lepszej sytuacji i ostatecznie pokonaliśmy SP Andrychów.
Kolejne spotkanie w rundzie finałowej grały dziewczyny z SP 2 w Krynicy oraz SP w Zalasowej. Mecz zakończył się spokojną wygraną 2:0 dziewczyn z Krynicy.

Ostatni pojedynek finałowy rozegrały dziewczęta z SP 155 Kraków oraz SP Andrychów. Dziewczyny z Andrychowa, aby zdobyć złoto, musiały wygrać z rówieśniczkami z Krakowa. Pierwszy set rozpoczęły bardzo dobrze, wygrywając go. Drugi set na przewagi wygrały natomiast uczennice z Krakowa. Decydujący set tym razem lepiej rozpoczęły dziewczyny z Andrychowa wygrywając już  4:2 końcówka meczu należała jednak do koleżanek z Krakowa, które wygrały ostatecznie drugi set, gwarantując tym samym mistrzostwo Małopolski oraz awansując do finałów ogólnopolskich.
6.    Szkoła Podstawowa w Tokarnii

Dziewczęta z Krynicy osiągnęły historyczny sukces. Siatkówka w Krynicy jest nową dyscypliną w mieście hokeja na lodzie, jednak coraz bardziej znaczącą w powiecie i województwie.
Reprezentantki szkoły na co dzień uczą się w klasie sportowej o profilu siatkówki w Krynicy oraz uczestniczą w zajęciach treningowych w UKS Dwójka, który działa przy Szkole Podstawowej nr 2.
Szkoła podstawowa w Krynicy współpracuje od wielu lat  z UKS-em,  kładąc duży nacisk na rozwój sportowy swoich uczniów, osiąga najlepsze sukcesy w rywalizacji sportowej szkół podstawowych w powiecie nowosądeckim, w ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce i wszystko wskazuje, że i  w tym roku będzie najlepsza.

Zawodniczki repezentujące szkołę to:
Bochniarz Wiktoria, Dziura Wiktoria, Krzeszowska Patrycja, Sopata Wiktoria, Mokrzycka Klaudia, Bober Julia, Mytnik Julia, Kowalewska Gabriela, Mikołajczyk Hanna, Bębenek Amelia, Brzęk Natalia, Nosal Natalia, Kożuch Kaja.

Chciałbym serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim dziewczynom również tym, z którymi na co dzień trenują nasze reprezentantki. Serdeczne podziękowania kieruję również do trenera Krzysztofa Poprawy, nie można zapomnieć o dyrekcji szkoły, która wspierała nas zarówno finansowo jak również pozytywnym nastawieniem do tego, co robimy. Wyrazy wdzięczności kieruję również do rodziców oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy za zaangażowanie i wyrozumiałość. Wierzę, że sport, a w szczególności siatkówka, która nabiera w naszym mieście takiego rozmachu będzie nadal przynosiła efekty w postaci tytułów mistrzowskich, a także uświadomi dzieciom, że sport jest przyjemnością.

Autor: Dawid Gomółka - nauczyciel SP 2 Krynica