Przejdź do stopki

Jordania oraz Bośnia i Hercegowina najlepsze w XV Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych

Treść

W dniu 29 sierpnia br. na krynickim deptaku odbyły się mecze finałowe w ramach rozgrywanych w Krynicy – Zdroju XV Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Piłce Halowej. Mistrzostwa odbywały się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji – gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego. Udział w nich wzięli reprezentacje z 20 krajów.

Finałowe mecze podczas których, zostały wyłonione najlepsze drużyny mistrzostw odbywały się na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie. Udział w mundialu oprócz policjantów wzięli również reprezentacje wojska, służby więziennej oraz straży pożarnej. Finały wzbudzały olbrzymie emocje i zainteresowanie wśród licznie zgromadzonych kibiców.

Podczas finałowych rozgrywek drużyny walczyły o miejsca od 10 do 1 w następujących kategoriach: Zespół powyżej 35 lat (seniorzy) oraz zespół poniżej 35 lat (juniorzy). Finałowe rozgrywki sędziował m.in. Michał Listkiewicz.

W kategorii junior: - Chiny z WISPA Junior 2:5

Po rozegranych finałach i wyłonieniu zwycięskich drużyn nadszedł czas na dekorację. Od miejsca 1 do  4 puchary i medale zostały wręczone na krynickim deptaku. Nagrody wręczali min:  Tomasz Wołowiec - Zastępca Burmistrza Krynicy-Zdroju, nadinsp. Cezary Popławski – Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Mariusz Dąbek –Małopolski Komendant Wojewódzki Policji, Luc Borlon – Prezydent WISPA, insp. Marek Rudnik – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz Stefan Majewski Dyrektor Sportowy PZPN.  Podczas finału wyróżniono nagrodą finansową najlepszego zawodnika mistrzostw, którym został reprezentant służby więziennej z Polski. Zawodnik wykazał się szczególnym gestem i przekazał nagrodę dla dzieci z Oddziału Onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie - Prokocimiu.

Puchary dla drużyn, które zajęły miejsca od 5 do 6 zostały wręczone wieczorem  na uroczystej gali w hotelu Krynica. Tam też wyłoniono i nagrodzono pucharami najlepszych zawodników.  Królem strzelców został zawodnik z Jordanii – Bahaa Alkisiwani. Puchar Fair Play dla drużyny z kategorii senior otrzymała reprezentacja z Barbadosu. W kategorii junior puchar Fair Play otrzymała drużyna z Chin.

Źródło: KMP Nowy Sącz