Przejdź do stopki

Agnieszka Lewandowska brązową medalistką!

Treść

W miniony weekend w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w taekwondo olimpijskim. W zawodach uczestniczyło 246 zawodników z 59 klubów z całej Polski w tym 6 osobowa reprezentacja Arcusa. W pierwszym dniu rywalizowali juniorzy. Oliwier Zborowski w kategoria-78kg niestety przegrał walkę o trzecie miejsce. Kontuzja stopy jakiej nabawił się we wcześniejszych walkach dała znać w trzeciej rundzie. Podobnie 5 miejsce zajął Dominik Kuczaj kat. 51 kg. Pozostali zawodnicy Piotr Mużelak, Dominik Płachta i Natalia Hojniak zajęli dalsze miejsca.

Zawodu nie sprawiła Mistrzyni Polski Juniorów z ubiegłego roku Agnieszka Lewandowska. Pierwszy rok startując  w kategorii młodzieżowej uległa w drugiej walce w kat.do 67kg zawodniczce z Poznania, jednak w walce o brąz pokazała, że jest gotowa rywalizować z najlepszymi w tej kategorii.

Tak też zawodnicy Arcusa Krynica powrócili z jednym brązowym medalem i dwoma piątymi miejscami.  Zawodnicy Arcusa już niebawem wyjadą na wakacyjny obóz sportowy do Pucka bu tam przygotowywać się do Pucharu Polski, który odbędzie się w Krynicy-Zdroju w połowie października.

Od wielu lat  w Krynicy odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski. W tym roku po raz pierwszy będziemy organizatorem Międzynarodowego Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim (mówi-prezes klubu Jarosław Jarząb) do Krynicy zjedzie blisko 400 kadetów i juniorów z Polski, Czech i Słowacji. Impreza odbędzie się na Hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju a dla kadetów Arcusa będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski na które tydzień później wyjedziemy do Puław.

Taekwondo w Krynicy ma 30 letnią historię a ja uczestniczę w niej niemal od początku. W Arcusie obecnie trenuje 80 zawodników w 7 sekcjach a ich wiek wacha się od 4 do 72 lat. Taekwondo to sport, ale również sposób na życie, to głębokie wartości moralne przekazywane adepta tej sztuki wypływające z kultury dalekiego wschodu.