Przejdź do stopki

Brąz dla Vanessy!

Treść

W sobotę 5 października w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim. W zawodach startowali głównie zawodnicy kadry narodowej i pretendenci do kadry. Arcusa reprezentowały w Toruniu dwie najbardziej utytułowane zawodniczki Agnieszka Lewandowska oraz Vanessa Malczewska. Po sukcesach Oliwi Budaj (złoto MPJuniorów) i Bartka Horoszki (złoto MP Juniorów młodszych) mieliśmy apetyt na kolejne medale.
Agnieszka niestety odpadła w ćwierćfinałach i uplasowała się na miejscu 5-8. Agnieszka obecnie jest studentką biologii na UJ w Krakowie i trenuje w AZS Kraków. Szczęście dopisało Vanessie, która uległa dopiero w walce o wejście do ścisłego finału i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Jest to jej pierwszy medal w kategorii seniorek. Vanessa jest uczennicą 3 klasy Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. Ma za sobą już 11 letni staż zawodniczy i ponad 50 medali z imprez w kraju i za granicą. Szkolenie dzieci i młodzieży w UKS Arcus Krynica wspiera Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju.

tekst: Jarosław Jarząb