90 lat KTH

Rok 2018 jest Rokiem Jubileuszu 90-lecia Krynickiego Towarzystwa Hokejowego. Klubu, który na przestrzeni lat był jednym z ważnych czynników rozwoju naszego miasta i jego otwarcia na świat, a wielu jego obywatelom dał możliwości do spełniania swoich pasji, rozwijania talentów i tworzenia sportowych karier, również tak znaczących, by dostąpić udziału w Olimpijskich Igrzyskach.

90 Lat KTH Dla wielu być może zaskoczeniem będzie, iż Krynickie Towarzystwo Hokejowe zawsze było jedno. Stąd być może jego fenomen trwania i tradycja, z której współcześnie czerpiemy, także szczycąc się wychowankami KTH - Olimpijczykami.
Niewielki klub, z niewielkiego miasteczka do Olimpijskiej Rodziny wprowadził trzynastu hokeistów i czterech saneczkarzy, również wielu działaczy sportowych, a w swojej długiej historii jego barwy reprezentowali także olimpijczycy pochodzący z innych miast i klubów.

więcej: 90 lat KTH - olimpijczycy


W lutym 2018 r. upłynęło sześćdziesiąt lat od sukcesu wychowanki KTH w światowym czempionacie saneczkarstwa lodowego, pierwszego w historii klubu i kraju. To wyśmienita okazja by przypomnieć o wywodzących się z Krynickiego Towarzystwa Hokejowego sportowcach stających na podium w europejskich i światowych zawodach.

Pierwsza po tytuł Mistrzyni Świata sięgnęła w 1958 r. Maria Semczyszak. W lutym tego roku Krynica była gospodarzem, po raz pierwszy rozgrywanych w Polsce, Saneczkarskich Mistrzostw Świata, które odbyły się na torze lodowym na stokach Góry Parkowej.

więcej: 90 lat KTH - na światowym podium


Sztandar jest znakiem stowarzyszenia, symbolem jego tradycji, historii i osiągnięć. Nadaje rangę i wyróżnia. Jest łącznikiem wszystkich pokoleń członków stowarzyszenia i jego sympatyków. Mając powyższe na uwadze Komitet Obchodów Jubileuszu 90-lecia KTH oraz Krynickie Towarzystwo Hokejowe Klub Młodzieżowy podjęli inicjatywę zbiórki funduszy na nowy sztandar Krynickiego Towarzystwa Hokejowego.

więcej: 90 lat KTH - nowy sztandar

Tagi