FILMY O KRYNICY-ZDRÓJ

Aktualności

RSS
Festiwal im. Jana Kiepury w liczbach

Festiwal im. Jana Kiepury w liczbach

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

8 dni festiwalu podczas których odbyło się w sumie 35 imprez, w tym 17 koncertów - 6 wieczornych i 11 kameralnych; wystawione zostały 2 spektakle; odbyło się 8 Krynickich Spotkań z Artystą i 8 plenerowych widowisk muzycznych zatytułowanych „Uśmiechnij się z Kiepurą” – tak w skrócie można podsumować dobiegający końca jubileuszowy 50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

więcej
Kiepura i co dalej?

Kiepura i co dalej?

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Wielki finał jubileuszowego 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju należał do młodych artystów. Sześcioro utalentowanych śpiewaków w wieczornym koncercie zatytułowanym Kiepura i co dalej? stanęło przed ponad tysięczną publicznością zgromadzoną w Pijalni Głównej, by pokazać się z jak najlepszej strony. Opiekę artystyczną nad tym koncertem objął prof. Ryszard Karczykowski, artystom towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, który wraz z Magdaleną Drohomirecką ten wieczór poprowadził.

więcej
Wesoła wdówka

Wesoła wdówka

Piątek, 19 sierpnia 2016

Nie przypadkowo spektakl Wesoła wdówka Franciszka Lehara znalazł się w programie 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Nie przypadkowo, bowiem tytuł ten jest bardzo mocno związany z patronem festiwalu. Jan Kiepura Martą Eggerth często występował w inscenizacjach tej słynnej operetki z wzbudzając zachwyt publiczności.

więcej
Kamienica na Nalewkach

Kamienica na Nalewkach

Piątek, 19 sierpnia 2016

Jeszcze nie przebrzmiały echa poniedziałkowego koncertu w hołdzie Janowi Kiepurze „Aria dla Krynicy” a w głównym, wieczornym nurcie koncertów 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, nastrój został całkowicie zmieniony. Wczoraj bowiem na scenie w Pijalni Głównej wystawione zostało widowisko Kamienica na Nalewkach Teatru Żydowskiego w Warszawie.

więcej
strony 1 2 3 4 5 6 7